XCO világkupa Les Gets 2021: papírforma, Vas Kata Blanka 5. U23-ban!

Változatos körülmények, változatlan győztesek. Mathias Flückiger (Thömus RN) és Loana Lecomte (Massi) ismét remek hétvégét tudhatnak maguk mögött.

Az idei 4. futam Franciaországban került megrendezésre július első hétvégéjén, Tokió előtt az utolsó nagyobb megmérettetésként.

A nők pénteki XCC versenyében Jenny Rissveds (Team 31) jött el legjobban a rajtból, de a mezőny együtt maradt. Az esélyesek közül Evie Richards (Trek Factory Racing) szállt ki a küzdelemből technikai probléma miatt, leesett a lánca, ami ilyen futamon behozhatatlan hátránynak bizonyult. Az utolsó előtti körben újra Rissveds támadt, de Pauline Ferrand-Prevot (Absolute Absalon) tudta még fokozni a tempót és megnyerte a versenyt. Másodikként Sina Frei (Specialized) ért célba, míg az egész futamon nagyon aktívan versenyző svéd a 3. lett. Benkó Barbara (Maloja Pushbikers) 21. helyen ért célba.

A férfiaknál Matthias Flückiger már a második körben megpróbálta eldönteni az első hely sorsát, de támadását ekkor még megfogta a mezőny. Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) felépült sérüléséből és kiváló felzárkózást mutatott a mezőny végéről, de egy bukás miatt lemaradt a legjobb helyekről. Az élen már-már szokásos módon Ondrej Cink (Kross Orlen Cycling Team) és Flückiger fárasztották egymást, utóbbi végül újra bebizonyította, hogy jelenleg nincs nála jobb. A cseh versenyzőt az utolsó sprinten még a regnáló világbajnok Jordan Sarrou (Specialized) is megelőzte.

A vasárnapi XCO verseny pályája 3,5 km hosszan kanyargott a francia síparadicsomban, körönként 120 méter szintemelkedés várta a versenyzőket. A helyzetet nehezítve az eső is eleredt, így mindkét felnőtt futam saras pályán zajlott.

A nőknél Loana Lecomte egy felejthető short track után ismét ott folytatta, ahol legutóbb abbahagyta. Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, ugyan a második körben felért rá az üldözők csoportja, ez nem zavarta, így saját tempóban, hiba nélkül nyerte a versenyt.

Loana Lecomte – @Bartek Wolinski/RedBull Content Pool

A lejtőkön is rendre az egyik leggyorsabb és legmagabiztosabb volt, így nem volt kérdés, hogy hazai pályán is ő állhat a dobogó legfelső fokára. Előnye ezúttal azonban nem volt hatalmas, Jenny Rissveds a második körben hatalmasat bukott, és láthatóan küzdött a tapadással, de így is odaért a dobogó második fokára. Harmadikként Evie Richards zárt, aki rendkívül agresszív stílusban versenyzett, sok időt nyert a technikás, csúszós lejtökön.

Női dobogó: 4. Ferrand-Prevot; 2. Rissveds; 1. Lecomte; 3. Richards; 5. McConnell – @Bartek Wolinski/RedBull Content Pool

Pauline Ferrand-Prevot negyedik lett, egy esés hátráltatta, de az utolsó körben még Rebecca McConnell (Primaflor Mondraker) elé tudott kerülni. Benkó Barbara a 61. helyen zárta a futamot.

A férfiaknál akárcsak Ausztriában, ismét Flückiger és Cink párbaját hozta a futam.

Mathias Flückiger – @Bartek Wolinski/RedBull

Előbbi gyorsabb a lejtőkön és ez a saras körülmények között sokat számított, magabiztosan nyerte a versenyt. Cink minden kétséget kizáróan erősebb a nem túl technikás, hosszabb emelkedőkön, többször tűnt úgy, hogy felérhet svájci vetélytársára, de a lejtőkön rendre leszakadt. Második helye bizonyítja, hogy komoly esélyesként kell számolni vele Tokióban is.

Férfi dobogó: 4. Hatherly; 2. Cink; 1. M. Flückiger; 3. Sarrou; 5. Schurter – @Bartek Wolinski/RedBull Content Pool

A harmadik helyért Jordan Sarrou és Alan Hatherly (Cannondale) küzdöttek, utóbbi egy kis hibát vétett az utolsó emelkedőn, így a hazai pályán versenyző Sarrou szerezte meg a bronzérmet. Nino Schurter (Scott SRAM) úgy tűnik ismét kezd formába lendülni, 5. helye biztató a szezon második felére. Parti András 70. lett, míg Palumby Zsombor a 79. helyen ért célba.