Tour de San Luis: az óra ellen

Az Argentínában zajló UCI 2.1 kategóriás kerékpáros körverseny 5. szakaszán az óra ellen hajtottak a bringások San Luis városában egy 17,4 kilométeres sík időfutamon.

Adriano Malori

Egy lezárt sík autópálya szakaszon, két fordítóval, 36 fokban kellett ismerkedni a határterheléssel a Tour de San Luis mezőnyének, a kanyarok hiánya meg is látszott az átlagon, a győztes olasz Adriano Malori (Movistar) közel 52 km/h-s átlagsebességet ért el.

Michal Kwiatkowski

Az országúti világbajnok, a lengyel Michal Kwiatkowski is szokásához híven jól teljesített az argentin verseny időfutamán, mindössze 4 másodpercre elmaradva az olasz specialistától, az Etticx-Quick Step harmadik második helyét megszerezve a San Luis-on.

Daniel Diaz

Daniel Diaz

Az összetett menők összevetésében hiába gondolták többen, hogy a Movistar kronókon szerzett “know how’-jával a háttérben Nairo Quintana hozni fog az élen álló argentin Daniel Diazon, a helyi hős kiválóan teljesített, és előnyét pár másodperccel tovább növelve a 10. helyen végzett.

A mai napon nehéz hegyi befutón dőlhet el a San Luis összetett dobogójának sorrendje…