Eredmények a Cyclo-cross EB 2. napjáról: Vas Kata Blanka ezüstérmes WU23-ban!

Magyar sikert hozott a Cyclo-cross Európa-bajnokság második napja, Vas Kata Blanka az U23-as nők futamában ezüstérmet szerzett, mellyel idén már a harmadik ezüstjét nyerte kontinens vagy világ viadalon. Az elit férfiak versenyét is ezen a napon rendezték, ahol Eli Iserbyt lett az Európa-bajnok.

Nem volt kérdés, hogy a magyar cyclo-cross szurkolók számára az EB legfontosabb futama az U23-as nőké volt, hiszen magyar indulóért is szoríthattunk Vas Kata Blanka személyében. Ráadásul Blanka komoly esélyekkel vágott neki a versenynek, mindenképpen éremesélyes volt, de akár már a dobogó legfelső foka sem volt számára elérhetetlen. A 7. pozícióból vághatott neki a versenynek, a rajt után az első körben visszacsúszott a 9. helyre, de utána Blanka megállíthatatlanul ment előre, a verseny legjobb körideje is az ő nevéhez fűződik, és végül 8 másodperc hátránnyal a második helyet szerezte meg Puck Pieterse mögött.

Vasárnap rendezték az elit férfiak versenyét is, ahol belga győzelmet jósoltak. A kezdetektől a belgák irányították a versenyt és a 9 körös futam első harmadában egy stabil előnyt tudott kiépíteni az Eli Iserbyt, Michael Vanthourenhout páros. Sokáig együtt haladtak, majd a 8 körben Iserbyt otthagyta a honfitársát és kb 10 mp előnnyel kezdte meg az utolsó kört, amit végül a célig meg is tudott tartani. Közben hátulról a holland Lars Van der Haar indult a két szökevény után, de Vanthourenhoutot sem tudta utolérni, így számára maradt a 3. hely.