Holland győzelmek a Cyclo-cross Európa-bajnokság első napján

A Cyclo-cross Európa-bajnokság első napján rendezték az U23-as férfi és az elit nők futamát, mindkét kategóriában holland siker született, az elit nőknél Ceylin del Carmen Alvarado, a férfiaknál Ryan Kamp nyert.

2020. November 7-8-án rendezik ‘s-Hertogenboschban a Cyclo-cross Európa-bajnokságot, ahol a koronavírus-járvány miatt csak U23 és elit kategóriáknak rendeznek versenyt. A holland nemzetközi viadal első napján az U23-as férfiak és az elit nők, míg második nap az U23-as nők és az elit férfiak versenyeire kerül sor. Az EB-n egyetlen magyar versenyző áll rajthoz, Vas Kata Blankának a WU23-as kategóriában vasárnap 12 órától szurkolhatunk.

Szombaton a hazai versenyzők arattak az Európa-bajnokságon, 4 érmet szereztek a 2 futam alatt, az U23-as férfiaknál a holland Ryan Kamp győzött, a brit Thomas Mein és Cameron Mason előtt, az elit nőknél pedig izgalmas házi versenyt rendeztek a hollandok.

Gyakorlatilag nem volt olyan hozzáértő, aki nem holland győzelemre számított az elit nőknél, sőt óriási esély volt arra, hogy az első három versenyző holland lesz, mostanában annyira dominálnak a narancs mezes versenyzők ebben a kategóriában. Viszont nem lehetett tudni, hogy Alvarado, Brand, Worst, Betsema vagy Kastelijn fogja nyerni a versenyt. Kisebb meglepetésre a rajt után az olasz Eva Lechner próbálta a kezébe venni az irányítást, de a hollandok hamar az élre álltak és domináltak a verseny egészén. Sokáig úgy nézett ki, hogy Alvarado és Worst fognak egymással csatázni a győzelemért, de Brand is felzárkózott rájuk. Végül az utolsó kör döntött a versenyről, Brand a homokban hibázott, mellyel már csak a dobogó 3. foka maradt számára. Worstnak is plusz energiát kellett mozgósítani, hogy felérjen Alvaradora a homok után, majd az egyik emelkedőn le kellett tennie a lábát, melynek folytán ismét hátrányba került, de a célegyenes előtt még újra felzárkózott honfitársára. Viszont a sprintre már nem maradt ereje, így Alvarado magabiztosan nyerte a hajrát, amivel a VB címe után egy EB győzelemmel is gazdagabb lett.