fbpx

Hegyi OB 2010: Zelinka és Buruczki lettek az elit bajnokok

Az elmúlt hétvégén, 2010. október 9-én zajlott a Magyar Köztársaság Hegyi Bajnoksága Parád-Kékestető útvonalon a Központi Sport-és Ifjúsági Egyesület és a Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség szervezésében.

A bajnokságon a hét licences kategórián kívül három amatőr korcsoportban is bajnokokat hirdettek – érdekességképpen megemlítendő, hogy a licenc nélküliek ugyanolyan magyar bajnoki mezt kapták (Magyar Köztársaság Bajnoka 2010 felirattal), mint az igazoltak.

Meglepetés született az elit férfiak futamában, hiszen a bajnoki címet az MTB világából átruccanó Buruczki Szilárd nyerte, megszerezve ezzel első országúti bajnoki címét, így összesen már három szakágban mondhatja magát eredményesnek (MTB, ciklokrossz, és immár országút is). Persze nem ő volt az egyetlen, aki más szakágból átugorva szerepelt kiemelkedően, hiszen ezen a bajnokságon negyediknek Blazsó Márton érkezett.

A női elit kategóriagyőzelem szintén meglepetésnek tekinthető, ugyanis az idén országúti- és pályaversenyeken alig látható Zelinka Gabriella ért elsőként célba, megelőzve Benkó Barbarát és Révész Anikót. Akadt a nőknél egy nagy visszatérő is, a 2005-ös elit hegyi bajnok, az inkább triatlon vonalon mozgó Arany Gitta, aki ezúttal az 5. helyig jutott.

Az egyes kategóriák bajnokai helyezettjei:

Női Elit:
1. Zelinka Gabiella – AEgon Notebookstore Team
2. Benkó Barbara – Cube Rothaus
3. Révész Anikó – Szegedi KSC

Női WU17:
1. Király Kinga – Salgótarjáni HKE
2. Wohlmutter Alexandra – E.MTE 1904
3. Tolnai Zsanett – KSI-Schwinn Csepel SE

Férfi elit:
1. Buruczki Szilárd – Kőbányai TC
2. Szeghalmi Bálint – Tusnád CT
3. Fejes Gábor – Tecnofilm-Betonexpressz 2000

Férfi U23:
1. Molnár István – AEgon Notebookstore Team
2. Lovassy Krisztián – Tecnofilm-Betonexpressz 2000
3. Simon Péter – Tecnofilm-Betonexpressz 2000

Férfi U19:
1. Stubán Ferenc – KSI-Schwinn Csepel SE
2. Radonics Máté – KSI-Schwinn Csepel SE
3. Pintér Tamás – Csömör KSK

Férfi U17:
1. Kenyeres Ábel – KSI-Schwinn Csepel SE
2. Pelikán János – Csömör KSK
3. Varro Bálint – KSI-Schwinn Csepel SE

Férfi U15:
1. Móritz Dániel – KSI-Schwinn Csepel SE
2. Dina Márton – Fillari Team Budaörs
3. Gönczy Gergő – Giant Gyömrő

Amatőr 1:
1. Horváth Zoltán – Pécsi Junior KE
2. Makács Gábor
3. Kis Miklós

Amatőr 2:
1. Schneider Gábor – Szekszárdi SKE
2. Pelyhe László – Karbona
3. Hegymegi Gábor – Atlantis Casino Kerékpársport 2000 SE

Amatőr 3:
1. Benedek István – Balaton Party KE
2. Révész Gábor – Szegedi KSC
3. Papp Zoltán – Karbona

Letölthető dokumentumok:
– teljes eredménylista

Szöveg: HBalage
Forrás: MKSZSZ

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.