Erste Tour Tihany: 90 kilométeren Benedek László és Nagy Enikő volt a leggyorsabb

Színvonalas kerékpárversenyt láthatott a közönség 2010. június 13-án Tihanyban. A háromfordulós Erste Tour amatőr országúti versenysorozat 2. fordulójának mezőnye balatonfüredi lassú rajttal indult neki a Tihanyi-félszigeten található 12,1 kilométeres körpályának, hogy azon a hosszútávosok 7, míg a rövidtávosok 1 kört teljesítsenek.

Tihany központjában kapaszkodik az élmezőny

A Vuelta Sportegyesület és a BMK Kft. szervezésében, a Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség szakmai felügyelete mellett megvalósult kerékpárverseny két távján – 90 illetve 17 kilométeren – összesen több mint 250 országúti kerékpáros állt rajhoz. Az időjárásra ezúttal nem lehetett panasz, bár olykor már talán sok is volt a napsütésből.

Igazi balatoni hangulat, fürdőzőkből átvedlett szurkolókkal

A változatos körpályán a nézők, szurkolók számára is látványos csatákat vívtak a résztvevők, végül a hosszútáv abszolút győzelmét Benedek László szerezte meg, a hölgyeknél Nagy Enikő győzedelmeskedett. A háromfordulós versenysorozat összetettjének tabelláját továbbra is az Erste Tour Esztergom nyertese, a tihanyi Visszhang dombra negyedikként érkező Tóth Attila vezeti.

A hosszútáv női győztese Nagy Enikő lett

Akik a helyezések sorsába ezúttal nem tudtak beleszólni, azoknak is érdemes volt megvárni a díjátadó ceremóniát, ugyanis az eredményhirdetést követően a résztvevők között sorsolás útján egy Bianchi versenykerékpár talált gazdára.

Az 5. korcsoport és egyben a hosszútáv abszolút dobogósai: a győztes Benedek László, Verebélyi Vikor és Dancs Márton előtt

Az Erste Tour versenysorozat következő – egyben utolsó – állomására, az Erste Tour Szerencsre 2010. július 24-én kerül sor.