Az első hazai téli triatlon OB

Az „The North Face – X2S 2008” téli triatlon országos bajnokság a szélsőségek versenye volt február 3-án: miközben az országban szinte sehol nem volt hó, Galyetetőn tökéletes sífutópálya várta a versenyzőket, akik az ország minden részéből érkeztek, hogy próbára tegyék magukat a X2S TEAM által tervezett nehéz és technikás pályán. Ez számos meglepetéssel szolgált minden indulónak… …akik közül többen részt vettek a próbaversenyen decemberben, de az új pálya és a körülmények miatt az országos bajnokság lényegesen nehezebb volt: a rövid távon 7 km terepfutás, 12 km hegyikerékpár és végül 7 km sífutás, sprint távon ennek pontosan a fele.
A verseny győztesei:
rövid távon: Czene Zsuzsanna és Gombos Károly
sprint távon: Sikter Zsuzsanna és Varró Bálint

Téli Triatlon X2S

A közel 70 induló jó hangulatban, a lemenő nap fényénél vehette át a különböző kategóriáknak járó díjakat és a szponzorok által felajánlott ajándékokat, amelyből szinte mindenkinek jutott fáradozásaiért cserébe. A verseny komoly lépés volt a sportág, valamint a magyar sportolók téli olimpiai szerepléséhez, hiszen a Nemzetközi Triatlon Szövetség is kitüntetett figyelemmel kísérte az eseményt.

Fotók: Babka Szabolcs, X2S archív