Kiváló szerepléssel Benkó-ezüst az offenburgi világkupán, Parti 36.

Kiemelkedő eredményeket értek el a magyar hegyikerékpárosok az offenburgi világkupán. Benkó Barbara (Focus MIG Team) az U23-as dobogó második fokára állhatott – megtartva összetett-elsőségét –, korosztályában Juhász Zsolt 17. lett, a felnőttek közt Parti András (mindketten EuroOne-Cube Pro MTB Team) a 36. helyen végzett. A második olimpiai kvalifikációs időszak első viadalán újabb világranglista-pontokkal gyarapodtunk, közelebb kerülve Londonhoz…

Benkó Barbara továbbra is a világranglista élén

Az U23-as nőknél a francia Pauline Prevot (1:12’33”) győzött, Benkó Barbara (1:13’59”) együtt érkezett a sprintre a szintén francia Fanny Bourdonnal; a magyar lány végül két másodperccel jobbnak bizonyult. Barbara két, harmadik hely után ért Németországban a világkupa-dobogó második fokára, magabiztosan őrzi tabella-vezető pozícióját. Férfiaknál a francia Julien Absalon (1:46’21”) győzött az aktuális világbajnok Hermida (1:49’52”) 15. lett, Parti András (1:52’26”) 36-ként zárt. Az U23-as férfi mezőnyben a győztes osztrák Alexander Gehbauer (1:20’05”) mögött Juhász Zsolt (1:21’57”) 17. lett.

A magyar indulók közt Bogár Gábor elitben 120., Csielka Márk (mindketten EuroOne-Cube Pro MTB Team)  U23-ban 91., Fenyvesi Péter (Bringabanda SC) és Meggyesi Gergő (LTV Merida Racing)  juniorban 97. illetve 108. helyen fejezte be a versenyt; Szatmáry András (EuroOne-Cube Pro MTB Team) nem ért célba. Benkó 70, Parti 34, Juhász 9, Bogár 3 világranglista-pontot gyűjtött.

„Magyar vonatkozásban az eddigi talán legsikeresebb világkupa-hétvégét könyvelhetjük el, élversenyzőink csúcsformában teljesítettek. A mellett, hogy Andrisnak és Zsoltnak is rosszul sikerült a rajtjuk, nagyon szépen feljöttek, Parti például a világbajnok Hermidával tekert egy bolyban; a 36. hely élete legjobb világkupa-eredményét jelenti. Az eredmények újabb rengeteg világranglista-pontot jelentenek, ami nagyon kell az olimpiai kijutáshoz. Andrisnál a top harminc a következő cél, Barbi akár a dobogó tetejére is felállhat. Folytatásként Parti és Juhász a csapatával egy többnapos, schladmingi S1-es, Dósa Eszter és Buruczki Szilárd pedig franciaországi S2-es viadalon áll rajthoz június első napjaiban; cél természetesen további pontok gyűjtése.” – mondta Valter Tibor, szövetségi kapitány.

Eközben a lejtős szakág versenyzői az osztrákokkal közösen rendezték a nemzeti bajnokságot. A downhillesek Semmeringen felnőtt női, férfi, junior és master kategóriákban hirdettek bajnokot.

DH-bajnokok 2011-ben: Liszi Attila (elit férfi, Limit Racing Team), Bereczki Viktória (elit nő, Danger Zone Racing Team), Ettingshausen Máté (junior férfi, 2GP Limit Team), Filó László (master férfi, Hotel Yacht Club KSE).

Mellékelt fotó: Alexandre Rolin