Újjáéledt a Gerecse Maraton

A boglári MTB pikniket követően már a második családias maratont támasztja fel, és szervezi sikerrel a Superior Racing Team versenyrendező csapata Búr Zsolt és Sós Sándor vezetésével.

Fotó: Bak Ferenc

Az új helyszínen Tatabánya városa felett a Turul emlékmű közelében egy tisztáson kialakított versenyközpont nagyon családiassá és természetközelivé varázsolta az eseményt… A rajtokhoz maga a Látogatóközpont adta a hátteret, de a cél már bent az erdei tisztáson volt. Ezen a napon megtelt a Panoráma út, de jól megfértek egymás társaságában az autósok, motorosok, gyalogosok, kerékpárosok…Bár az előrejelzések nem biztatták a versenyzőket és szervezőket kedvező időjárással, szerencsére se eső, se viharos szél nem nehezítette a versenynapot.

Az Elit futam rajtját, mely két nem teljesen egyforma körből állt (közel 55 km és 1300 méter szint) a hobbi futam követte egy 26 km-es kör megtételével. Végezetül a mini, illetve családi futam rajtolt el, hogy 10 km és 200 méter szint leküzdése után a gyerekek és szüleik boldogan érjenek a célba és ott bekapcsolódjanak a programokba. A rendezvény szpíkere Bíró Ádám volt, aki egy teljesen új oldaláról mutatkozott be, hiszen mini meditációs koncertet rögtönzött, hangszereken játszott és egész nap az eseményhez és környezethez illő sosem hallott muzsikával varázsolta el közönségét…

A programot színesítette a rögtönzött tésztaevő verseny és az eredményhirdetést követő tombola, mely fődíja egy xxxxxxxs Superior csapatmez volt, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy ezzel is az utánpótlás fontosságát hangsúlyozzák. A sors és a szerencse jóvoltából a fődíjat egy 5 éves kislány nyerte, melyet azóta lekönyörögni sem lehet róla.

Már nem kell aggódnunk sem a Vértesboglári MTB Piknik, sem a Gerecse Maraton jövőjét illetően, hiszen jó kezekbe került a szervezői staféta …

A Superior Racing Team következő versenye az augusztus 24-25-én megrendezésre kerülő 24 órás MTB Maraton és csapatverseny Törökbálinton.