-Hirdetés-spot_img

ABUS Targon: két sisak egyben, kompromisszumok nélkül érkezik az új enduró/trail fejvédő

Az utóbbi években egyre népszerűbbek a levehető állrészes mountain bike sisakok, hiszen sok bringás szeretne egyetlen fejvédővel megoldani mindent a hétköznapi trail köröktől a bike parkos napokig. Az ABUS most bemutatta első ilyen kategóriás modelljét, a Targont, amely nemcsak a sokoldalúságával, hanem azzal is különleges, hogy ez az első mountain bike sisakjuk, amely saját olaszországi gyártóüzemükben készül.

Két felhasználási mód, egy sisak

A Targon lényegében két sisak egyben: teljes értékű full-face védelem a technikás lejtőkön és bike parkban, illetve könnyedebb open-face konfiguráció a mászásokhoz vagy lazább trail tekerésekhez. Az átalakítás néhány másodperc alatt elvégezhető a szabadalmaztatott Speed Latch rendszernek köszönhetően. Az állrész két oldalt egy-egy gyorskioldó megnyomásával eltávolítható, visszahelyezése pedig ugyanilyen egyszerű.

A koncepció nem pusztán marketingfogás: az ABUS szerint mindkét konfiguráció teljes értékű védelmet nyújt, a full-face verzió pedig downhill felhasználásra is alkalmas.

- Hirdetés - Hirdetés

Állítható illeszkedés, hosszú napokra tervezve

Az új Targonnál kiemelt figyelmet kapott az illeszkedés. Az állrészben található Vario Pads három különböző pozícióban állítható, így jobban személyre szabható a sisak formája. Ezt egészíti ki a Zoom Rapid Fit rendszer, amely egy hátsó tekerő segítségével milliméter pontos állítást kínál.

A belső párnázás természetesen kivehető és mosható, a puha anyag pedig hosszabb tekerések során is kényelmes viseletet ígér. Az ABUS nem feledkezett meg a praktikus részletekről sem: mágneses FIDLOCK csat, kesztyűben is könnyen kezelhető rögzítés, valamint 15 szellőzőnyílás gondoskodik a komfortos használatról.

Bike park kompatibilis részletek

A modern enduró és gravity felhasználás ma már elképzelhetetlen szemüveg-kompatibilitás nélkül, így a Targon sildje alatt külön kialakított goggles tartó rész található, amely segít stabilan a helyén tartani a szemüveget a rázósabb szakaszokon is.

A sild egyébként baleset esetén leold, így csökkentheti a nyakra ható erőket. Az alsó részt körbefutó polikarbonát héj pedig a karcokkal és kisebb ütésekkel szembeni tartósságot növeli.

MIPS verzió is érkezik

A Targon MIPS változatban is elérhető lesz, amely a MIPS Air Node Pro rendszert használja. Ez az ütések során fellépő rotációs erők csökkentésében segíthet, különösen ferde becsapódások esetén.

A sisak természetesen rendelkezik az összes fontos tanúsítvánnyal: megfelel az EN 1078 európai szabványnak, az észak-amerikai CPSC előírásoknak, valamint az ASTM F1952-22 downhill szabványnak is.

Meglepően könnyű konstrukció

A levehető állrészes sisakok egyik legnagyobb kihívása mindig a tömeg, itt azonban az ABUS egészen jó számokat ígér. A Targon mérettől függően már 950 grammos tömegtől indul állrésszel, míg open-face konfigurációban akár 490 grammra csökkenhet.

A modell S (51-55 cm), M (55-58 cm) és L (57-61 cm) méretben lesz elérhető, velvet black, sand beige, ash purple és lemon white színekben.

Az új Targon jól mutatja, merre halad a mountain bike sisakok fejlődése: egyre nagyobb hangsúlyt kap a sokoldalúság, miközben a gyártók már nem akarnak kompromisszumot kötni sem a védelem, sem a komfort terén.

TOVÁBBI CIKKEK
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -