Cyclo-cross VB első nap – Fotógaléria

A cyclo-cross világbajnokság első napján a csapatváltó versenyé és a pályabejárásé volt a főszerep, az előbbin Hollandia szerezte meg az aranyat Nagy-Britannia és Belgium előtt, míg az utóbbin a fotósok kaphatták lencsevégre a világsztárokat.

Bruchner Regina pályabejárás közben

Február 3-án vette kezdetét a 2023-as cyclo-cross világbajnokság Hoogerheidében (Hollandia), ahol az első napon egyetlen futamot rendeztek, a csapatváltót. A csapat versenyszámot egy nappal az egyéni futamok előtt rendezték és kicsit olyan érzése lehetett az embernek, hogy még az UCI sem veszi komolyan ezt a versenyt, ugyanis nulla közvetítés volt erről a futamról. Mindenesetre a házigazda hollandok odatették magukat és megszerezték az aranyat, míg a második helyen Nagy-Britannia váltója ért célba 2 másodperccel Belgium előtt. A nap további része pályabejárással telt, ahol már magyar versenyzővel is lehetett találkozni.

Az első napon készült fotógalériánkat alább találjátok (Fotók: Schöff Gergely)