A Lotus Cycling Team Törökországban kezdte meg a versenyszezont

A tavalyi évhez hasonlóan a Lotus Cycling Team idén is török UCI versenyeken kezdte el a szezont, viszont ezúttal az országúti versenyeken túl MTB versenyeken is rajthoz állt a csapat egyik tagja Gergely Virág személyében, aki végül dobogós helyezéssel zárta az egyik XCO versenyt. A csapat edzője, Horvát Zoltán mesélt az elmúlt két hétről.

Csapatunk idén is Törökországban kezdte a versenyszezont. Itt az ifik és a felnőttek is rajthoz álltak. A fiatalokra egy 2.2-es verseny, az Elite versenyzőkre pedig két 1.2-es verseny várt. Az ifi fiúknál Árvai Kristóf és Soós Gergő képviselt minket. Gergőnek egyébként ez volt az első komolyabb országúti versenye. Ennek ellenére nem látszott rajta a megilletődöttség, mert sikeresen, a 2. sorral befejezte a 108km-es dombos mezőnyszakaszt. Sajnos Kristóf most nem járt szerencsével, mert az élbolyból defektelt le, ahol esélytelen volt odaérni a kísérő kocsival. A defekt után a 2. sorba állt be, ahol legurulta a versenyt. A második napon egy 6,2 km-es időfutam várt rájuk, ahol Kristóf hatalmasat ment magához képest, hiszen nem egy időfutam menő. Ezen a napon a 14. helyet szerezte meg, Gergő pedig a 33. helyen ért célba, ami az orosz és ukrán sorok között jónak nevezhető. Az összetettben Kristóf a 22., Gergő pedig a 35. helyen fejezte be a versenyt.

Az ifi lányoknál egy nemzetközi sorral vágtunk neki a versenynek. Gergely Virág mellé érkezett 3 üzbég lány, valamint a Sestoresk versenyzője Novikova Kristova. Sajnos a mezőnyverseny itt sem indult jól, a verseny vége előtt egy lejtős részen Virág előtt esett az üzbég lány, így ketté szakadt a mezőny. Szerencsére Virág megúszta, de meg kellett állnia. Szerencsére volt elöl versenyzőnk Misyurina Margarita személyében, aki a mezőnyhajrán a 2. helyet szerezte meg. Virág az üldözősorban a 9. helyen fejezte be a versenyt. Az időfutam az előre várt módon ért véget Alena Ivancenko magabiztosan nyert, honfitársa előtt. Margarita a 3., Virág a 7., Kristina a 8. lett.

Hétvégén a női elit futammal indult a nap, rájuk 100 km várt, a szeles tengerparti úton. Versenyzőink igyekeztek szökést kialakítani, de sem Adri (Szabó Adrienn), sem Dorkát (Jordán Dorka), sem Virágot (Gergely Virág) nem engedték elszökni. Így a verseny mezőnyhajrával zárult. A nagyobb sprinterek mellett nem sok esélyünk volt, de a lányok szépen beértek a mezőnnyel és a befutó előtti bukásokból is kimaradtak. Adri végül a 22. lett, Dorka az 57., Virág pedig a 88. lett.

A fiúk is ezen a pályán versenyeztek, igaz nekik már 150 km volt a napi penzum. Itt 3 magyar versenyző volt érdekelt. Tőlünk Schumann Máté és a nagy visszatérő Árvai Krisztián indult a Vivaroval csapatával. Ezúton is köszönet a peakzonescycling.com közbenjárásának! Rajtuk kívül még Filutás Viktor versenyzett a Giotto Victoria színeiben. Máté a mezőny első harmadában a 60. helyen ért be, Krisztián a 126., Viktor pedig a 138. lett.

Vasárnap jött a hegyi szakasz, ahol a nőkre 68km alatt közel 2000m szint várt. Itt sem volt okunk szégyenkezésre, mert Adri hazaért az élmezőnnyel. Az utolsó sóderes részen nyúlt meg a mezőny, 3 km-rel a cél előtt. Az utolsó 1,5 km-es meredeken már nem volt olyan egyszerű előrébb jutni, de így is az előkelő 30. helyen ért be! Dorka sajnos limiten kívül ért be, ahogy Virág is. Adri beszámolóját itt olvashatjátok:

,,Nagyon jól éreztem magam mindkét nap. Idén, az előző évekhez képest sokkal többet tudtam jó időben edzeni év elején, valamint a február eleji teljesítménydiagnosztika eredménye is kecsegtető volt. Fejben sokat ad, hogy remek a csapat, jó a hangulat, sok a nevetés, nulla a stressz és ha ez nem lenne elég, közvetlen a tengerparton vagyunk, 22-26 fokban pihenünk, mikor éppen nem edzünk.

Szombaton 100 km sík versenyünk volt, számomra különösebb feladat nélkül, mivel másnap számoltak velem, a hegyi szakaszon. Szombaton így egy jó átmozgatás lett a verseny, a végén mezőnyhajrával, így csak arra kellett ügyelnem, ne keveredjek bukásba.

Vasárnap már izgultam, a csapat és az edzőm is terhet helyezett a vállaimra, mondván, „ez hegyi szakasz, neked ez jól fog menni”. Előzetesen már kétszer másztam meg ezt az utat (68km, 1800m), nem voltak különösebben jó érzéseim, nehéznek találtam. A rajtot követően a főútra érve azonnal indultak a lószok, kellően bemelegedtem a 20. km-re, amikor is indult az első komolyabb mászás, 8 km-en át. Előzetesen azt gondoltam, elégedett leszek, ha az első emelkedő tetejéig a legjobbakkal tudok maradni. Végül talán a 40-45. km körül pillantottam először az órámra, még mindig az élbolyban tekertem. Ekkor realizálódott bennem, hogy meg tudom csinálni. A befutó, meredek 1,5 km-t egy rossz minőségű murvás lejtmenet előzi meg, az élboly itt esett kicsit szét és így értünk be 1 percen belül az első 30 helyen.

Nagyon elégedett vagyok a vasárnapi eredménnyel, kihajtottam magam, jól tettem a kereket és olyan számokkal zártam a versenyt, amiket korábban még nem láttam. Remek érzés úgy versenyezni, hogy nem csupán a teljesítés a cél. Következő alkalommal jobban kell helyezkednem a legvégén és akkor már pontszerző helyen tudom zárni a versenyt.”

A fiúk is megszenvedték ezt a napot. Sajnos nem sikerült nekik sem limiten belül felérni. Nekik a táv 110 km volt, de 2100 m szinttel. Mind Máté, mind Krisztián limitet kapott. A 35-ös átlag kevésnek bizonyult. A győztes közel 40-es átlaggal nyerte a versenyt!

A programunk ezzel nem ért véget, Gergely Virágra három MTB versenyen állt rajthoz múlt hétvégén, egy C2-esen és 2 C1-esen, ahol kitűnően szerepelt. A vasárnapi C1-es MTB Alanya versenyen megszerezte az idei első dobogós helyét a lányok között. Valamint csapatunk első UCI pontjait. A három nap alatt 36 UCI világranglista pontot szerzett.

Virág így értékelte az elmúlt napok történéseit: ,, Az országúti versenyek után nem sokat pihentem, mert kezdődött egy három napos montis versenyblokk. Pénteken, egy könnyebb pályán kezdtük, ahol negyedikként sikerült beérnem. Majd szombaton már egy jóval nehezebb technikásabb pályán kellet kihozni magunkból a legjobbat. Sajnos aznap nem jött ki a lépés, mert eléheztem. Kicsit csalódott voltam, de nem kellet sokat várnom, hogy kijavítsam, mert vasárnap ismét ezen a pályán álltunk rajthoz. Végre minden a terv szerint alakult, jók voltak a lábaim, éreztem a pályát és sikerült a harmadik helyet megszereznem. Kemény három nap volt, nem is lehetett volna jobb helyen elkezdeni az idei montis szezont!”