Rózsa Balázs a legjobb magyar a V4 szlovákiai napján

A magyarországi futam után ma a Visegrádi Négyek (V4) kerékpárverseny-sorozat szlovákiai állomására került sor, melyen Rózsa Balázs (Szuper Beton) érte el a legjobb magyar eredményt.

13091857_1134873529868082_980632313_o

Az UCI 1.2 kategóriás Szlovák GP-n 161 kilométert kellett teljesíteni, Pozsony körül, teljesen sík terepen. A főszereplő a szél és a szélezésben kiváló ukrán kontinentális csapat, a Kolls volt, ma sikerült is megszerezniük a győzelmet, Andriy Kulyk révén. A magyarok közül (a Szuper Beton, a DKSI és a Mugen Race indult) a Szuper Beton színeiben Rózsa Balázs nyújtotta a legjobb teljesítményt, 33. lett a második bolyban érkezve, így felhúzhatta a trikót, ami a négy ország legjobbjainak jár. Balázs így foglalta össze a történteket:

13091841_1134873516534750_1192151323_oMegúsztuk a nagyon rossz időt, eső nem, csak szél volt a versenyen, de az nagyon erős. Főleg kivárásra zajlottak az események, az ukrán Kolls csapata irányított mindent, többször leszélezve a mezőnyt. Először 70 kilométernél szakították szét a sort az oldalszélben, elöl kb. 15-en maradtak, mögöttük mi 30-an főmezőnyként és még kisebb bolyok. 90 kilométernél utolértük az első sort majd hátulról is felért egy kisebb csoport. 110-nél újabb szélezés a Kolls jóvoltából, 2 sor, 18-an elöl, mögöttük mi 20-an, ettől kezdve végig így forogtunk a célig a maradék 50 kilométeren.

A Szuper Beton csapatvezetője, Stubán Ferenc így nyilatkozott a hétvégéről:

A két nap margójára annyit mondanék, hogy összességében elégedett vagyok, a csapatból mindenki végigküzdötte mindkét versenyt, pedig figyelembe kell venni, hogy a srácok a Marokkói Körverseny után 1500 versenykilométerrel a lábukban kicsit fáradtabban mozogtak. Az első nap kicsit szerencsétlenebbül alakult, első számú emberünk, Móricz Dani az első kör elején elesett, így elúszott a jobb helyezés. A magyarországi futam azonban a rajtnál a kísérőautókkal történteket leszámítva nagyon jól szervezett verseny volt. Csillagos ötös a lebonyolítás, Pannonhalmán rengetegen szurkoltak, jöttek oda gratulálni, nagyon jót tett a kerékpársport popularitásának. Örülök annak is, hogy a csapatunkat Gilberto Simoni segítségével nagy létszám előtt sikerült prezentálni.