Race Across America: Szőnyi Ferenc kilencedik

A komáromi ultrasportolónak, Szőnyi Ferencnek 11 nap, 3 óra és 13 perc kellett ahhoz, hogy teljesítse az Amerikai Egyesült Államokat átszelő ultra-kerékpárverseny 3005 mérföldes távját. Ezzel a teljesítményével a 9. helyet szerezte meg a férfi egyéni kategória 18 fős mezőnyében, melyből mindössze tízen fejezték be a versenyt. A győztes végül Jure Robic lett 9 nap 1 óra 1 perces időeredménnyel.

Szőnyi Ferenc

Szőnyi Ferenc a verseny történetének második magyar résztvevője, hiszen korábban Káldy Attila próbálkozott az embert próbáló távval, neki végül a 6. helyig sikerült jutni, 10 nap, 6 óra és 12 perces időeredményével. Érdekesség, hogy Szőnyi és 4 segítője lakóautó nélkül teljesítették a távot, ami nem mindennapos a verseny gyakorlatában. A versenyzők gyakran 8-12 fős segédszemélyzettel, lakóautóval plusz egy-két további kísérőautóval vágnak neki a RAAM-nak. Ennek fényében különösképpen elismerésre méltó a magyar sportoló teljesítménye.

További a RAAM-on Szőnyi Ferencről készült képek ide kattintva érhetők el.

Részletes eredménylista ide kattintva érhető el.

Szöveg: HBalage