Vuelta: folytatódik a thriller, rekord különbséggel nyerhet Dumoulin

Folytatódtak az izgalmak az év utolsó háromhetes körversenyén, a Vuelta a Espana időfutama után az előny a holland Tom Domoulinnál, de csak három másodperccel…

Tom Domoulin

Tom Dumoulin

Döntő időfutamra került ma sor Burgos térségében, de hűen az idei spanyol kerékpáros körversenyen eddig látottakhoz végül a 17. szakasz sem döntötte el a versenyt. A 39 kilométeres jórészt sík időfutam után a különbség csak 3 másodperc a nagy előnnyel nyerő Tom Domoulin (Giant-Alpecin) és az 1:53 perc hátránnyal a 10. helyen érkező Fabio Aru (Astana Team) között, ami olyan kevés, hogy még annak ellenére sem kiálthatjuk ki győztesnek a hollandot, hogy nem lesz több hegyi befutó vasárnapig. Amennyiben megnyeri a Vueltát, a 3 másodperc minden idők legkisebb különbsége lehet háromhetesen.

Dumoulin a célban

A piros trikót csak egy napon – ma – viselő Joaquim Rodriguez (Katyusa) önmagához képest még nem is teljesített annyira rosszul, de ez kevés volt a világklasszis időfutammenő Domoulinnal szemben, 3:06 percet kapott, így az összetettben 1:15 perc a katalán hátránya. A legjobbak közül a Movistar versenyzői, különösen Alejandro Valverde ment kiválóan, a harmadik helyet szerezve meg a szakaszon, míg a generálban az 5. és 6. helyre jöttek fel Quintanával. A lengyel Rafal Majka (Tinkoff Saxo) Puritóhoz hasonlóan gyenge időt ment, s kiírta magát a győzelemre esélyesek közül.