Magyar versenyzők a Valenciai Körön – Elkezdődött a szezon Király Móni és Kormos Veronika számára is

Február 22. és 25. között rendezték a Valenciai Körversenyt, ahol a nemzetközi élmezőnyben hazánk külföldi csapatban versenyző lányai, Király Móni (S.C. Michela Fanini Rox) és Kormos Veronika (DN17 Nouvelle Aquitaine), is részt vettek.

Fotó: Patrice Fouques

Az első szakaszon közvetlenül a befutó előtt egy közepes hegyet kellett megmásznia a versenyzőknek, ennek ellenére a mezőny nagyjából együtt maradt. A szakaszt Hannah Barnes nyerte Ashleigh Moolman és Marta Bastianelli előtt, Király Móni a főmezőnnyel ért célba a 60. helyen 2 perc 47 másodperccel a győztes mögött, míg Kormos Veronika a 123. lett 9 perc 51 másodperc hátránnyal.

A 2. szakaszon sem maradhatott ki a hegy a versenyből, de most a táv fele után egy kicsivel következett, az emelkedő nem tudta szétszedni a mezőnyt, ezért a 2. nap mezőnyhajrával fejeződött be, melyet Marta Bastianelli nyert, az előző napi győztes Hannah Barnes-t megverve. A magyarok közül Király Móni a győztessel azonos idővel ért célba a 67. helyen, míg Kormos Veronika 7:48 hátránnyal a 113. lett.

A 3. napon Nicole Steingenga 8 másodperccel ért be a komplett mezőny előtt ezzel megnyerve a szakaszt. Király Móni is ott volt a főmezőnyben és azonos idővel a 72. helyen gurult át a célvonalon. Kormos Veronika kicsit hátrébb érkezett meg a 121. helyen közel 11 perc hátránnyal a győztes mögött.

Az utolsó szakaszon 3 db egyenként 39,5 km hosszú hegyi kört kellett megtennie a mezőnynek, melyen már szép számmal szólította ki a zsűri a versenyzőket (sajnos Kormos Veronika is köztük volt). A szakaszt Hannah Barnes nyerte, ezzel megszerezve az összetett első helyet is. A szakaszon akárcsak az abszolútban a 2. a dél-afrikai Ashleigh Moolman, a 3. pedig a spanyol Alicia Gonzalez lett. A magyar lányok közül Király Móni a 85. helyen ért célba, mellyel összetettben a 65. helyet szerezte meg.

Kormos Veronika beszámolóját olvashatjátok a versenyről:
“A DN17 Nouvelle Aquitaine francia csapatom színeiben a valenciai körön kezdtem a 2018-as versenyszezont (uci 2.2) Meglehetősen magas létszámú és erős mezőny volt idén, 30 csapat közt pl Canyon-Sram (Ferrand-Prevot, Niewadoma), Cervelo-Bigla (Cecilie Uttrup-Ludwig, Lotta Lepisto, Ashleigh Moolman), Alé Cipollini, az új és bombasztikusan erős női Movistar, belga válogatott… stb.
Örültem, hogy találkozhattam Király Mónival is, aki már most szuper formában van. Nekem sajnos a januárom szinte csak görgőzéssel telt, így szűk 3 hét kevés volt felépítenem egy erős anaerob zónát, de így is nagyon sokat tudtam segíteni a nálam jobb formában levő csapattársaimnak. Nekem Valencia nem volt célverseny, nem is igazán pihentem rá. A versenyt megelőző 2 hétben volt lehetőségem végre jobb időben, Dél-Spanyolországban edzeni a munkámnak köszönhetően. Így Valencia is az edzésprogramom része volt, nem voltam túl friss de a formám április – májusra időzítjük.
Rengeteg bukás volt és nagyon ideges mezőny minden szakaszon, szerencsére a mi csapatunk nem érte különösebb veszteség. A szervezés tökéletes volt, élő közvetítéssel, sok szurkolóval az út szélén és remek útbiztosítással.
Az új csapatom minden eddiginél jobbnak ígérkezik.
Márciusban pár belga versenyen indulok további formatesztelés és felépítés céljából, majd április elején a francia kupasorozat első állomásán – ami hegyi befutóval végződik – számít tőlem a csapat egy top 10 helyezésre.
Ezúton is köszönöm mindenkinek aki szurkol nekem és követi a DN17 Nouvelle Aquitaine csapatunk 2018-ban!”