Benkó Barbi jól kezdte a szezont Cipruson, egy szokatlan prológon

Négynapos versennyel kezdi a szezont Benkó Barbara, Cipruson az UCI kiemelt kategóriás Sunshine Cup-on kemény mezőnyben kell küzdeni, mind a nők, mind a férfiak között sok nagy névvel találkozhatunk a rajtlistán.

212, Benko, Barbara, Focus XC Team, TV Haiger, HUN

A prológ után két maraton szakasz, majd vasárnap egy cross-country futam adja ki a mountain bike verseny végeredményét, az UCI besorolás révén pedig sok világranglista pontot hozhat a konyhára egy jó helyezés. Ezek a pontok sokat nyomhatnak majd a latban a jó rajt-pozícióhoz, amikor sor kerül az első világkupa-futamokra. Barbinak egy hosszú felkészülési ciklus utolsó része a Ciprus Sunshine Cup, két kéthetes edzőtáboron van túl a német Focus XC Team versenyzője, most pedig a legintenzívebb terhelés következik. Eddig minden jól alakult 2017-ben, és Cipruson is jól kezdődött a négynapos verseny, amiről Barbi számol be:

Szokatlan prológgal jezdtük a 20. Sunshine Cupot idén. 15 km volt a táv, de felfelé csak 200 méter szintet mentünk, lefelé viszont 800 métert… Enduro jellegű volt picit a szakasz, biztos voltam benne, hogy a legtechnikásabb versenyző fog nyerni, bár a végén volt pár km igen szeles sík szakasz is, azért nem volt egyszerű. Mára az volt a célom, hogy épségben, defekt mentesen leérjek, de persze azért jól akartam menni. Az időjárásnak köszönhetően sokat nem montiztam a télen, de szerencsére mióta visszaültem nagyon jól éreztem magam rajta, reméltem, hogy ma sem lesz gond. Nem is lett szerencsére! Ez a 4. hely picit ilyen first looser, főleg hogy nem sokkal maradtam el az elejétől, mögöttem már jelentősebb hátrányokat kaptak a lányok. Holnap egy 50 km-es maraton vár ránk 2300 méter szinttel, új nyomvonal az előző évekhez képest, úgyhogy izgalmas lesz, főleg, hogy nem ismerem a pályát. Holnap mindenféleképp lépést szeretnék tartani az elejével és egy hasonlóan jó helyezést elérni, ami erősítené az összetettbeli helyem is. A szezon elkezdődött és szeretném mindenféleképp egy pozitív, jó eredménnyel indítani az idényt! Az biztos, hogy ez a négy nap remek versenyterhelés és edzéslehetőség!

A férfiak között a cseh Jaroslav Kulhavy, a nőknél a holland Anne Terpstra nyerte a prológot.