La Vuelta 2018 – Rohan Dennis nyerte a nyitányt

Mindössze 8 kilométeres egyéni időfutamot kellett az augusztus végi kora estében teljesíteni a Vuelta a Espana első szakaszán Malagában. A szakaszt az effajta nyitányok specialistája, Rohan Dennis (BMC) nyerte, így a 2. szakaszon ő viselheti majd a vörös mezt.

Rohan Dennis ideje 9:39 volt, s csupán hat másodperccel előzte meg Michał Kwiatkowskit (Team Sky), s héttel Victor Campenaertst (Lotto-Soudal). Kettejük közül a vasárnapi hegyi befutóval (3. kategória) záruló 2. szakaszon értelemszerűen inkább a lengyel versenyző jelenthet majd veszélyt az első helyre.

A végső győzelemre is esélyes összetett menők nagyrészt hasonló idővel értek célba,  Simon Yates (Mitchelton-Scott) és Steven Kruijswink (LottoNL-Jumbo) csak 29 másodperccel, Fabio Aru (UAE Team Emirates) 39, Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Thibaut Pinot (Gorupama FDJ) és Adam Yates (Mitchelton-Scott) pedig 40 másodperccel volt rosszabb az ausztrál időfutam specialistánál. Rigobert Uran (Team EF) egy kicsivel (45 mp), míg Richie Porte (BMC) egy kicsit jobban (51 mp) lemaradva fejezte be a mai napot.