Az olimpiai szám két bajnoka nyerte a zalaegerszegi C2-es futamot

A zalaegerszegi Crossfest alkalmával megrendezett Hotel Yacht Club Kupán zárult idén a hazai olimpiai pontgyűjtés, egyben a szakági Magyar Kupasorozat. Az öt nemzet versenyzőit felvonultató UCI C2-es kategóriájú olimpiai krossz viadalon a futamot a szám idei bajnoka, Parti András és Benkó Barbara nyerte, míg az ötállomásos sorozat Buruczki Szilárd és Dósa Eszter összetett győzelmével zárult.

Parti András

A zalaegerszegi Alsőerdő Napközis-tábor környékén kijelölt 5,3 km-es körpályán a magyarok mellett észt, szlovák, szlovén és osztrák kerekesek versenyeztek a világranglista pontokért az olimpiai számban. A zalaegerszegi Crossfesten downhill versenyt is szerveztek, ennek győztesei Czimmer Patrik (Magyarszék SE), Kugelmann Eszter, valamint Gyulai Csaba lettek, az időmérő alkalmával Miklós András (DÖKE), Galavits Dániel (Biciklon SC) és Kugelmann Eszter volt a leggyorsabb.

Benkó Barbara

„Jól sikerül a szervezés, annak ellenére, hogy a péntek esti vihar után Zalaegerszegen még autókat kellett a vízből mentenünk. A vasárnapi UCI-futam alkalmával sok pontot tartottak itthon mind a fiúk, mind a lányok, ez külön öröm számomra. A downhill verseny pályájával a versenybírók is meg voltak elégedve, ez bátorít, hogy jövőre akár kupafutamot is szervezzünk az extrém szakágban. Érdekes színfoltja volt a Crossfestnek a retrófutam, ahol mintegy negyvenen ültek régi kerékpárjaik nyergébe.” – mondta Horváth Szabolcs versenyigazgató.

Buruczki Szilárd

A Magyar Kupasorozat idei öt futamának eredményei alapján, a felnőtt/U23-as kategóriában a férfiaknál Buruczki Szilárd, Parti András, Lami Michal (szlovák); nőknél Dósa Eszter, Módos Gabriella, Benkó Barbara lett a sorrend. Az összetett eredményeket a hazai szövetség a zalaegerszegi verseny után hirdette ki.

Kategória-győztesek: Buruczki Szilárd (Magellan Kőbánya TC), Béla Attila (LTV Merida Racing), Dósa Eszter (Vitalitás SE Golyán Kerékpár Scott X-Iont), Benkó Barbara (Rothaus-Cube), Fenyvesi Péter (X2S-Kona Team-Mavic Soft), Kéri Zsófia (LTV Merida Racing),  Horváth Ádám (Cube-Csömör), Kubovics Klaudia (PCCC), Bogdány Ákos (DH Giraffe KCSE), Gortva László (DH Giraffe KCSE), Terbe Dezső (Ózdi KE), Dina Márton (Fillari Team Budaörs), Megyasszai Lilla (Cube-Csömör), Valter Attila (Cube-Csömör), Kertész Csenge (PCCC), Kádi Tamás (Lavina SE), Vas Kata Blanka (Merida Maraton Team-CST), Gortva Ádám (DH Giraffe KCSE), Táncos Gábor (Meditech-Adverticum SC), Panyi Gabriella (Meditech SC).

Dósa Eszter

Dósa Eszter

A Magyar Kupasorozat összetett eredményhirdetésére maraton szakágban a T-Mobile Top Maraton sorozat utolsó állomásán, a maraton ob napján, a Mátra Maraton alkalmával kerül sor augusztus 29-én.

Eredmények, Hotel Yacht Club Kupa, UCI C2-es kategória, augusztus 15.:

Férfiak (felnőtt/U23), 6 kör:
1. Parti András (SRM Stevens Team) 30 pont, ideje: 01:52’59”
2. Buruczki Szilárd (Magellan Kőbánya TC) 20 pont, 01:54’27”
3. Haring Martin (szlovák, CK Banská Bystrica) 15 pont, 02:00’56”

Nők (felnőtt/U23), 4 kör:
1. Benkó Barbara (Rothaus-Cube) 30 pont, ideje: 01:30’58”
2. Wiedner Stefanie (osztrák, Rad Team Kärnten) 20 pont, 01:34’03”
3. Meier Maaris (észt, Proshop Team) 15 pont, 01:39’48”

Az elit/U23-as versenyben az első 10-ben végzett magyar sportolók, akik a dobogósokon kívül UCI-pontot szereztek: Blazsó Márton 4. hely, 12 pont (Bringabanda SC-Haibike), Szlobodnyik Zsolt 6. hely, 8 pont (X2S Kona Team), Ruszin Ádám 9. hely, 2 pont (Salgótarjáni HKE), Erős András 10. hely, 1 pont (Sintesi Bike Nagy SE), Dósa Eszter 4. hely, 12 pont (Vitalitás SE Golyán Kerékpár Scott X-Iont), Módos Gabriella 5. hely, 10 pont (Merida Maraton Team-CST).