fbpx

Nem lehetetlen küldetés a tapéta eltávolítása

Nagyon trendi manapság is a falak tapétázása. Sok esetben egymástól teljesen elütő tapétákat használnak a falfelületeken egy helyiségen belül is. Ez persze nem mindenkinek jön be, és ha az ingatlanba más költözik be, akkor bizony gyakran le kell szedni az előző tapétát. Emiatt egyáltalán nem kell kétségbeesni, mert ez nem lehetetlen küldetés ám!

Jó eszközökkel sokkal könnyebben megy

A JOSZERSZAM.com építőipari gépek kínálatában remek gépeket és eszközöket találsz ahhoz, hogy könnyebben, gyorsabban és kevesebb időráfordítással meg tudj szabadulni az előző tapétarétegektől. Ennek nagyon gyakran nem is esztétikai okai vannak, hanem előfordulhat, hogy azért kell mindenképpen megválni az előzőtől, mert az már magába szívott mindenféle olyan szagot, amely bizony irritálja az orrot.

Ha tapétaváltáson töröd a fejed, akkor már tapasztalhattad, hogy igen nagy választékot találsz a szakkereskedésekben. Vannak a texturált tapétáktól kezdve egészen a linóleumhatásúig mindenfélék, s ezek nemcsak típusukban eltérőek, hanem az eltávolításuk módja is különbözhet. Vannak olyan tapéták, amelyeket könnyedén, szinte egy mozdulattal le lehet a falról húzni, mások azonban sokkal “ragaszkodóbbak”.

A gőz erejével

Általában nem egy-, hanem kétrétegűek a tapéták. A felsőt lehet mindig könnyebben eltávolítani, míg az alsónak a leszedése, ami magához a falhoz tapad, már trükkösebb. Nagyon hasznos ehhez a folyamathoz egy tapétagőzölő készüléket alkalmaznod. Ha nagy a felület, akkor mindenképpen megéri, mert sokkal gyorsabban haladhatsz ezzel. Lényegében vegyi anyagok alkalmazása nélkül, csak a csapvízből képzett gőz segítségével dolgozhatsz.

A gőzzel jól megdolgozott réteget már sokkal könnyebb akár kézzel, akár kaparókéssel, spaklival leszedni a felületről. Ha az egyik kezedben a gőzölőt tartod és a másikban a spaklit, akkor igazán hatékony és gyors lesz a folyamat. Közben, ha lehet, végig tartsd nyitva az ablakot, vagy legalább szellőztess időnként, és mindenképp iktass is be rendszeresen kis szüneteket.

Vigyázz a fal minőségére

Persze arra érdemes nagy gondot fordítanod a gőzölés közben, hogy a falnak a következő tapéta- vagy festékrétegeket is meg kell tudnia tartani. Egy-egy falrészt tehát csak maximum 15-20 másodpercig kezeld a gőzzel. A JOSZERSZAM.com forgalmaz egy speciális hengerekkel szerelt tapétaeltávolító eszközt is, amellyel szintén sikeresen és kíméletesen tudod tapétamentesíteni a falakat. A tapétával kíméletlen, a falhoz azonban gyengéd, így lehetne jellemezni ezt a teleszkópos, könnyen használható szerszámot. Nem kíván nagy erőkifejtést, a magas helyek is könnyen elérhetők vele. Az utolsó simítás a fal lecsiszolása, ebben a jó öreg csiszolópapírok ma is verhetetlenek.

A tapétaeltávolítás során mindig alkalmazz védőeszközöket, vízhatlan kesztyűt és akár még védőszemüveget is. A gőz veszélyes is lehet, légy óvatos!

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo