Visegrád 4 Kerékpárverseny: a lengyel Kamil Zielinski győzött Pannonhalmán

Budapest és Pannonhalma között 173,7 kilométer várta a Visegrád 4 Kerékpárverseny – UCI 1.2 résztvevőit. Az utolsó métereken ketten harcoltak a győzelemért, amit végül a lengyel Kamil Zielinski szerzett meg. A legjobb magyar kerekes Filutás Viktor lett.

Nem sokkal déli 12 óra után, két kerékpáros legenda, Nico Mattan és a hosszú időt követően újra Magyarországra látogató Bodrogi László jelenlétében, huszonhat csapat 149 versenyzője vágott neki a távnak a budapesti WestEnd főbejárata elől. A lassú rajtot követően megállították a mezőnyt, a kerekesek egy perces néma csenddel adóztak a tragikus balesetben elhunyt Michele Scarponi emléke előtt. Rögtön az „éles rajt” után megkezdődtek az akciók, Zsámbék határában egy három fős sor – Mateusz Grabis (Voster-Uniwheels), Artur Detko (Domin Sport) és Juraj Bellan (Dukla Banska Bystrica) – lépett el. Előnyük azonban nem tartott ki túlságosan sokáig negyven kilométer megtételét követően megfogták őket, majd egy öt fős csoport bontotta meg újra az egységet. A helyenként igencsak erős széllökések gyanánt előbb kettő, majd miután a szökevényekre jó páran felértek, három részre szakadt a mezőny.

Száz kilométer megtételét követően mindössze tizenhét versenyző tekert az első csoportban, ám közöttük sem volt meg a kellő összhang, így Adam Stachowiak (Voster-Uniwheels), Tomas Okrouhlicky (TopForex-Lapierre), Tomas Kalojiros (TopForex-Lapierre), Josef Cerny (Elkov-Author) és Kamil Zielinski (Domin Sport) ötöse tovább is ment.

Az ötös bő két perces előnnyel ért Pannonhalmára, ahol Okrouhlicky azonnal megrogyott. A kerekesekre még három és fél kör várt az Apátság körüli helyenként tizenöt százalékos meredekségű körpályán. Az utolsó kör kezdetén már több mint három perc volt az elől tekerő négyes előnye.

A hajrához közeledve természetesen megindultak a támadások, nem sokkal a vége előtt a lengyel Kamil Zielinski (Domin Sport) lerázta legfőbb üldözőit megnyerve így a versenyt. A második a cseh Josef Cerny (Elkov-Author), míg a harmadik a szintén lengyel Adam Stachowiak (Voster-Uniwheels) lett. A legjobb magyar versenyző a huszonnyolcadik helyen célba érkező Filutás Viktor (MugenRace Team Veloki) volt.

Eredmények:

1. Kamil Zielinski (lengyel, Domin Sport) 4:13:51
2. Josef Cerny (cseh, Elkov-Author) + 6 mp
3. Adam Stachowiak (lengyel, Voster-Uniwheels) + 15 mp
.
28. Filutás Viktor (MugenRace Team Veloki) + 15:34

A versenyt 120-an fejezték be végül, teljes eredménylista: v4_eredmenylista_2017