Bükk Maraton 2010: Buruczki és Dósa a bükki jubileumon megvédte tavalyi elsőségét

A 2009-es bükki versenyen felnőttek közt bajnokságot nyerő Buruczki Szilárd és Dósa Eszter idei győzelmével ért véget vasárnap délután a felsőtárkányi, jubileumi Sintesi Bike Bükk Maraton. A T-Mobile TOP Maraton sorozat 3. állomására 8 ország 1450 kerekese nevezett, a rajtvonalon végül a 93, 57 vagy 37 kilométeres távot választva 1200-an haladtak át; a szervezők 27 kategóriát díjaztak.

X. Sintesi Bike Bükk Maraton

Az augusztus elsején debütáló rajt-cél terület, az Egeres-völgy, csodálatos helyszínnek bizonyult, az előző napi égszakadás azonban alaposan eláztatta a versenypályát. A férfiak hosszútávja 93 kilométer után igen szoros befutóval zárult, az idén második Top Maraton-győzelmét szerző Buruczki Szilárd mindössze fél perccel Melts András előtt ért célba. Blazsó Márton a sorozatban idei harmadik dobogós helyével, harmadikként zárt. Nőknél megismétlődött az előző verseny, a Duna Maraton befutási sorrendje: Dósa Eszter rajt-cél győzelme mellett, Módos Gabriella és Poór Brigitta zárt dobogós helyen.

„Nagy sárban, igen kiélezett verseny volt, érzem, hogy egyre jobb formában vagyok.” – nyilatkozta Buruczki Szilárd.

„Én a téli ciklokrossz versenyek alkalmával hozzászoktam a saras pályákhoz, ezért nem okozott különösebb gondot. Ezúttal kiváló volt a pálya kijelölése, gyönyörű panoráma mentén tekertünk. Taktikám: az első hegyen megnyomni, majd tartani a tempót – ez végül bejött.” – mondta a zsinórban hatodik Top Maraton állomás-győzelmét szerző Dósa Eszter.

X. Sintesi Bike Bükk Maraton – Buruczki győzelme

A gyermekek szombaton a Titán-kupán állhattak rajthoz, a túrázni vágyók vasárnap a T-Mobile Természetjáró Túra alkalmával a Vöröskő-forrásig tekerhettek.

A díjakat Juhász Attila, Felsőtárkány polgármestere adta át. Amellett, hogy üdvözölte a tíz évre szóló megállapodást, mint mondta, mindent megtesznek, hogy a községben mind nagyobb teret adjanak a kerékpársportnak.

X. Sintesi Bike Bükk Maraton – a hölgyeknél Dósa Eszter volt a legjobb

„Az előző napi esőzések kicsit átírták a forgatókönyvet, de sikeres jubileumot zártunk. Bízom benne, hogy az Egeres-völgyben megtaláltuk a verseny új otthonát!” – tette hozzá a főszervező, Nagy Ádám.

A T-Mobile Top Maraton sorozat következő, egyben záró állomása a sástói Oxygen Adrenalin Parkból induló, augusztus 29-ei Mátra Maraton lesz, ahol az idei bajnoki trikókért is folynak majd a küzdelmek, a tavalyi maraton bajnok Buruczki és Dósa természetesen címvédésre készül.

X. Sintesi Bike Bükk Maraton – a felnőtt férfi hosszútáv dobogója

T-Mobile TOP Maraton sorozat 3. állomás – X. Sintesi Bike Bükk Maraton, eredmények (1450 nevező):