Hétvégén Várgesztesre látogatott az eBike.hu MTB és terepfutó Challenge

Július utolsó napsütéses szombatján Várgesztesen az eBike.hu MTB és terepfutó Challenge negyedik fordulója került megrendezésre a Superior csapat szervezésében.

Ennek a futamnak a Joe’s és FLR márkák voltak a névadói és támogatói. A dobogósok 800 ezer ft összegben részesültek a két márka ajándékaiból. A sorozat minden futamára elmondható, hogy a névadó márkák nem fukarkodtak a díjakkal.

A várgesztesi vár alatti rétre áthelyezett versenyközpont remek döntésnek bizonyult, hiszen csodálatos, közvetlen erdei környezetben igazi piknik hangulatban telt a versenyzők és kísérők napja.

Példaértékű az a hozzáállás, mellyel az Északdunántúli Vízmű Zrt a szervezők segítségére sietett, – hiszen a területen nem volt vízvételi lehetőség – és egy 5m3-es lajtoskocsit küldtek a versenynapra.

A pálya nyomvonala az előző évihez képest kissé változott, belekerült a Nagy-Széna-hegy hosszú és nehéz emelkedője, valamint egy 5 km-es jellemzően laza homokos talajú rész. Sokak számára a régi Várgesztes maraton nyomvonal emlékeit felidézve. A pálya így gyors, de embert próbáló lett.

Bak Ferenc fotói:

Következik a WTB Kupa Börzsöny! Második alkalommal lesz MTB maraton a Börzsönyben, melynek házigazdája az Ipoly Erdő Zrt