Groves miliméterekkel győzött, Valter 55. Perpignanban

Kaden Groves (BikeExchange-Jayco) győzelmével végződött a Katalán Körverseny (2.UWT) második szakasza, miután az ausztrál versenyző lesprintelte Phil Bauhaust (Bahrain-Victorious) a célegyenesben. Valter Attila (Groupama-FDJ) egy kisebb hátránnyal érkezett meg. Olaszországban két honfitársunk állt ma rajthoz.

BikeExchange-Bahrain 2:0. Akár ez is lehetne a címe az összefoglalónak, miután a tegnapihoz hasonlóan ma is ugyanaz a két World Tour-csapat versengett a győzelemért, amit újfent az ausztrálok kaparintottak meg, egyedül a sprinterek személye változott, érhető okokból. Ahogy tegnap megírtuk, Sonny Colbrelli, a Bahrain csapatkapitánya összeesett a célban, és mentővel, de már stabil állapotban szállították kórházba. A 31 éves olasz versenyzőn szívmasszást végeztek, és a defibrillátor is előkerült, amelyet azonban a Bahrain menedzsere szerint csupán a szívritmus ellenőrzésére használtak. Azóta a csapat újabb közleményt jelentett meg honlapján melyben azt írják, hogy az első egészségügyi jelentések semmi különöset nem mutattak ki, a kerékpáros jobban van, de további vizsgálatok várnak rá. Az Párizs-Roubaix-győztes versenyző elmondta, hogy nem emlékszik semmire, a befutó után szinte minden kiesett számára. Colbrellit – aki a közelmúltban a Párizs-Nizza egyhetest hörghurut (bronchitis) miatt kényszerült feladni, illetve a Milánó-San Remót is kihagyta hasonló okokból – elmondása szerint csak az érdekli, hogy mikor ülhet újra nyeregbe. Kiválásával a bahreini együttes a csapat legjobbját veszítette el, mi több ma Jack Haig sem állt oda a rajtvonalhoz, így a Bahrain sorában öt kerékpáros maradt, de ez sem akadályozta meg a csapatot egy újabb dobogó elérésében.

A mai nap a L’Escalan és Perpignan közötti, 202 kilométert kellett teljesítenie a versenyzőknek, a tegnapihoz hasonlóan három harmadik kategóriás emelkedő és két részhajrá szerepelt a programban. A versenyzők dolgát újra erős oldalszél nehezítette. A finis előtt 16 kilométerrel a Cofidis és a Movistar vezetésével kettészakadt a mezőny egy közel 30 versenyzőből álló kisebb és egy nagyobb csoportra. Végül a tegnapi győztes Michael Matthews felvezetésével csapattársa, Kaden Groves aratott győzelmet, aki az utolsó 150 méteren lesprintelte vetélytársát, Phil Bauhaust. A német sprinter előtt egyértelműen Colbrelli kiesése nyitotta meg az utat, így most ő avanzsált a csapat első számú kerékpárosává. Mindkét versenyző ismert lehet számunkra, hiszen Groves a két évvel ezelőtti, augusztusi végi-szeptember eleji Tour de Hongrie-n vezette egy darabig az összetettet, míg Bauhaus tavaly szakaszt is nyert a magyar körön, illetve a pontversenyt is megnyerte. A harmadik helyre Hugo Hofstetter (Arkéa-Samsic) teljesítménye volt elég, míg Valter Ati fél perc hátránnyal végül az 55. helyen végzett. Érdekesség, hogy két nap után mind a négy trikó ugyanazt a versenyzőt illeti meg: a norvég Jonas Iversby Hvideberg (Team DSM) ugyan szakaszt nem nyert, de a részhajrákon és a hegyeken szerzett időjóváírásoknak köszönhetően átvette a vezetést összetettben és a pontversenyben azok után, hogy tegnap megszerezte a legjobb fiatalnak járó narancs és a legjobb hegyimenőnek járó piros trikót is. Holnap a Perpignan és La Molina közötti, 161 kilométeres, de technikailag jóval nehezebb szakasszal folytatódik a körverseny.

Megint az ausztrálok jöttek ki jobban a sprintből. Fotó: Getty Images

Eközben Olaszországban is folytatódott a versenyszezon: a Settimana Internazionale Coppi e Bartali (2.1) ötnaposán két honfitársunk is képviselte a magyar színeket. Fetter Erik (EOLO-Kometa) és Szarka Gergely (Giotti Victoria – Savini Due) is ott volt a Riccionéből ugyanoda visszaérkező 164 kilométeres etapon, amibe három kategorizált emelkedőt raktak a szervezők. Fetter a 44., Szarka a 117. helyen végzett. Folytatás holnap, ugyaninnen.