fbpx

Trollok ide! Pro-User Diamant Bike Lift: az elektromos, elektromos kerékpár szállító tesztje

Már az első gif felrakásakor láttam, hogy trollmágnes lesz ennek a Pro User kerékpárszállítónak a tesztje, hiszen emberek tucatjai tartják elképzelhetetlennek, hogy egy elektromosan leengedhető kerékpárszállítónak igenis lehet létjogosultsága, sőt mi több piaca.

„Ez azoknak a sportembereknek van, akik nem bírnak leemelni egy bringát 40cm magasból”-szólt az egyik sarkos komment, melyen sokan jót derültek. Alapvetően akár röhöghetnénk is rajta, hiszen ki nem tud leemelni egy 14 kilós montit a bringaszállítóról? Hmmm….mondjuk én. Mióta eltört a vállam, és a műtét miatt átvágtak minden izmot és ideget, hiába gyógyult meg 100 %-osan, és volt sikeres a beavatkozás, jelenleg sem tudok egy kézzel vízszintesen kitartani 14 kilót. De még 8-at is nehezen. Sok-sok év lesz mire minden helyreáll, hiába a gyógytorna. Ha egyáltalán visszanyeri egyszer is az eredeti „tudását”. Ettől függetlenül tudok vele montizni is, akár durva terepen, mert „tartás irányban” például jól működik. Csak éppen egy kiló cukrot felrakni a konyhaszekrény tetejére már nem egyszerű. Tehát nem kell öregnek vagy „gyenge nőnek” lenni ahhoz, hogy élvezni tudd az előnyeit egy ilyen kerékpárszállítónak. Nyilván én vagyok a ritka kivétel, de amikor éppen három darab 22 kilós elektromos bringát kellett elhoznom tesztelni, akkor azért hagyták el cifra mondatok a számat miközben emelgettem őket a tartóra.

A Eurobike Gold Award díjat elnyert Pro User Diamant Bike Lift célközönsége is főleg az, aki elektromos bringával rendelkezik, hiszen még ma is nagyon kevés a 20 kiló alatti ebike, amit fitt embereknek is problémás lehet fel-le pakolászni és akkor még nem beszéltünk az idősebbekről, de semmiképpen sem diszkriminálva őket, hiszen elég csak a hetvenes éveit taposó, világjáró Karlovitz „Pupu” Kristóf barátomra gondolni, aki minden tekintetben jobb formában van mint én. 🙂 Sőt, most még csak a nőket sem tudom példának felhozni, mert a párom hamarabb feldobja a bringákat! De kivétel erősíti a szabályt, szóval örülök, hogy ma már erre is van megoldás. Arról nem beszélve, hogy nagyon menő mikor a gombot megnyomva szépen leengeded a bringákat, és csak letolod a sínről. Elegáns na!

Lowrider 😀

A Diamant Bike Lift valójában egy „kettes” Diamant SG3, amit mi is teszteltünk már, sőt meg is tartottam, és immáron harmadik éve nyúzom nagyjából évi 150 alkalommal. Csak kiegészítették egy elektromos lifttel, ami le tudja engedni a bringákat a földig, illetve utána fel is emeli. 60 kg a terhelhetősége, így két elektromos bringát is könnyedén felemel. És azért az ebike-ok is megállnak 25 kiló környékén. Magának a szállítónak az önsúlya 25 kg, de szerencsére kicsire összecsukható, így nem vészes a vonóhorogig felemelni. A lift működéséhez 13 pólusú csatlakozó szükséges az autón, mivel plusz áramot igényel. A fogyasztásától nem kell félni, mi kiszórakoztuk magunkat a fotózás közben és meg sem kottyant az autó saját akkujának. Mivel 40 mm-t meg van ültetve az autóm, ezért leengedéskor majdnem leért a sín aljára szerelt kerék az aszfaltra. Akinek még alacsonyabb az autója, annak sem kell félnie, van egy nyomásérzékelő szenzor ami leállítja a motort, ha leérne a földre. Sajnos így nem lehet megkönnyíteni a hátsó kerekek cseréjét az autón 😀

Nem lehet hibázni

A lift hülyebiztos, a biztonsági stift kiszedése nélkül nem működtethető és ha felső végállásban áll, akkor pedig csipog amíg vissza nem teszed. Természetesen a szabadalmaztatott rögzítési rendszerrel készülő tartó a vonóhorogra rázárható és a bringákat is ugyanazzal a kulccsal tudod fixálni. Nagy öröm, hogy a karok felfogatásán változtattak, így most már nem csak csúsztatni tudod a tartó fém vázán, hanem egyszerűen leveszed és oda teszed fel, ahol a bringa rögzítése szempontjából a legkényelmesebb. Sőt mi több, ezeket a karokat megveheted a régebbi tartódhoz is! A keréksínek a pluszos kerékméretet is fogadják, de a racsnis pántok a fatbike kereket is átfogják. Maga a tartó dönthető is, méghozzá a toronnyal együtt, így a hátsó ajtó nyitását nem akadályozza. Az aljára szerelt négy kerék megkönnyíti a mozgatását. Ahogy minden Pro-User tartónak, úgy ennek is minden része cserélhető, így ha nekitolatnál valaminek, vagy baleset éri, akkor is javítható. Sőt, most már rászerelhető, vezeték nélküli tolatóradart is vehetsz hozzá, így könnyebbé válik a tolatás.

 

Nem mindenkinek éri meg a felárat az elektromos leengedhetőség, akinek viszont szüksége lehet rá, annak minden forintját megéri. Persze, nem olcsó darab, de van olyan prémium márka, akinek hasonló árban van a „sima” szállítója is, arról nem beszélve mikor ugyanazt az autószalonban a gépjármű márkájára logózva árulják! Ha lenne három bringához való, azonnal vinném…

A Pro-User Diamant Bike Lift-et keresd a forgalmazó weboldalán, vagy személyesen bemutatótermükben!

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo