Tóth András körrekorddal a Kürtős Kupa legjobbja!

A hatodik alkalommal megrendezett gyenesdiási Kürtős Kupa XCO és Single Speed versennyel rajtolt a Takarékpont Mountainbike Challange sorozat. A Keszthelyi-hegység mára egyetlen mountainbike versenye idén is példásan, zökkenőmentesen zajlott.

A Kürtős Kupa az idei évben csatlakozott a Takarékpont Mountainbike Challange sorozathoz és nyitóeseményként, mintegy 117 indulóval indította a sorozatot.

Volt aki a gyerekektől kölcsönkapott bringával indult

A forgatókönyv idén is a megszokottak szerint zajlott: 3 táv közül lehetett választani. Először a 2 körös verseny, majd a 3, aztán a SingleSpeed Bajnokság és végül a 6 körös mezőny rajtolt. A 3500 méteres körök egyenként 200 méteres szintemelkedést tartogattak.
A singlespeed-esek (egy sebességes kerékpárral versenyzők) már több éve visszajárnak a nekik külön rendezett bajnokságra. Idén sem volt másként, jónéhány vállalkozó szellemű versenyző vágott neki a 6 körnek.
A 10 induló közül a Hegyibringa színeiben versenyző Tóth András és a Hotel-Yachtclub KSE-ből Német Gábor komoly csatát vívott, amiből előbbi került ki győztesen – 1 másodperces előnnyel.
A SingleSpeed futam után egy gyors gyermekverseny következett, ahol most is szép számmal jöttek el a jövő reménységei.

A főszervező, Léránt Balázs épp azt mutatja a gyerekeknek, hogy 10 kört kell menniük 🙂

A 6 körös verseny mezőnyéből több “megszokott” versenyző is hiányzott, akik a cross country kupafutam miatt voltak távol, ennek ellenére még a tavalyinál is többen vágtak neki a távnak.
A versenyt nagy fölénnyel a veszprémi Tóth András (VKE-Nelson) nyerte, aki 8:06-os köridejével rekordot állított fel. Szinte már a rajtnál az élre állt és a verseny végéig 2:28 másodpercre növelte az előnyét.

András első köre rekord lett, de összideje nem számít kiugrónak

A második helyre Czenki Tamás (Hotel-Yachtclub KSE) érkezett, a bronzérmes pedig ex-csapattársa, Pálmai Zsolt (Market Cycling Team) lett. A mezőnyben még esélyesének számító Veingartner Balázs (Meditech SC) “csak” az abszolút ötödik helyre futott be, ám a kategóriájában még így is fölényeskedett. A hölgyeknél Albert Katalin (VKE-Nelson) már második alkalommal nyerte a futamot Cséri Szilvia (Hotel-Yachtclub KSE) előtt.