Gyászol a cyclocross-szakág: teherautóval ütközött az amerikai bajnoknő

Halálos balesetet szenvedett tegnap edzés közben az amerikai Amy Dombroski Belgiumban, stéherezés közben.

amy_dombroskiA 26 éves amerikai lány, aki korábban háromszor nyert U23-as cyclocross bajnoki címet, tegnap délután Sint Katelijne Waver (Belgium) térségében végezte motorvezetéses edzését az úton, amikor egy teherautóval ütközött, hivatalosan egyelőre tisztázatlan körülmények között.

A felvezető robogó sofőrje megúszta a balesetet, a belga Telenet-Fidea csapatát erősítő fiatal lány viszont olyan szerencsétlenül esett, hogy belehalt sérüléseibe. Az amerikai válogatott versenyző az utóbbi években több világkupán is szerzett top10-es helyezést, sőt, korábban országúton és mountain bike-ban is szerzett U23-as bajnoki címeket. Nyugodjon békében!