BMC-csapatmunka: Kusztor dolgozott, Pelikán fotózott, Mugerli nyert!

Magyar vonatkozású sikerről számolhatunk be az Isztriáról, az UCI Europe Tour sorozat 2.2 kategóriás versenyén, az Istrian Spring Trophy-n Kusztor Péter és Pelikán János csapattársa, a szlovén Matej Mugerli nyert.

Matej Mugerli (Fotó: Pelikán János)

A csütörtöktől vasárnapig tartó négynapos verseny egy prológból és három szakaszból állt, dombos terepen, a harmadik napon nagyon meredek befutóval. Kusztor ekkor csapattársáért dolgozott sokat, és az Amplatz-BMC számára sikeresen is végződött a 2. etap: az egykor a Liquigas-ban profiskodó 35 éves Mugerli nyert és összetettben is átvette a vezetés.

Érdekesség, hogy a magyar bajnok Pelikán János, aki végül nem tudott elindulni a versenyen, végigfotózta a szakaszokat, a Mugerliről készült felvétel az ő munkáját dicséri. Ma, a harmadik napon újabb kemény feladat várt az Amlpatzosokra, hiszen meg kellett védeni a trikót. Ez sikerült is, Mugerli nyerte az összetettet, Kusztor a 71. helyen végzett 4:22 perc hátránnyal.

Az Istrian Spring Trophy-n magyar részről indultak a Kontent-DKSI bringásai is, az ötfős sorból egyedül Peák Barnabás tudta befejezni a versenyt a 126. helyen 10:54 perc hátránnyal, a többiek már az első szakaszt feladták, vagy időlimiten kívül érkeztek.