David Rosa nyerte a Crocodile Trophy 3. etapját, Blazsó 10.

A portugál olimpikon az elmúlt napok szerencsétlensége után odatette magát és megnyerte a szakaszt. Összetettben a tegnapi győztes Greg Saw vezet, Marci 7.

A 3. etapot egy 18 km-es felvezető szakasszal kezdték a versenyzők, majd 3 kör várt rájuk az Atherton Mountain Bike Park pályáján. A technikás ösvényekben bővelkedő terepen egy kör megközelítőleg 24 km hosszú volt.

Az Atherton MTB park technikás ösvényein zajlott ma a verseny

A szakasz előzetes favoritja, a portugálok olimpiai reménysége David Rosa (Liberty Seguros/Movefree) ma bebizonyította a hozzá fűzött reményeket és nagy előnnyel nyerte a Crocodile Trophy 3. etapját.

David Rosa volt ma a leggyorsabb

A felvezető szakasz után, az MTB park bejáratánál egyből támadott, végül 4 perc fölötti előnnyel nyerte a mai versenyt. Mivel az első napon eltört a kereke, és emiatt több mint egy órás hátrányba került, az összetettbeli elsőségre vajmi kevés esélye maradt, így a szakaszgyőzelmekre próbál koncentrálni.

Az első körben csak jól akartam érezni magam, megszokni a szűk fordítókkal tarkított mászást és a gyors lejtőket. Megtaláltam a ritmust és a második körtől olyan keményen nyomtam, ahogy bírtam, hogy minél nagyobb előnyre tegyek szert az üldözőkhöz képest. A harmadik körben ezért megfizettem, a végén a lábaim teljesen beálltak, olyanok voltak, mint a beton. Tudom, hogy jó összetett eredmény elérése nincs már esélyem, megpróbálok minél több szakaszt nyerni, ezáltal UCI pontokat szerezni – nyilatkozta David Rosa.

David Rosa a gyors, köves lejtőn

Az üldözőcsoportot az első körben Cory Wallace (KONA Factory Team) vezette, majd a Ramses Bekkenk (Koga KMC), Greg Saw (iHus-Spiuk Norge), Milton Ramos (Intense-TowCar), Yuki Ikeda (Topeak/Ergon/Canyon) négyes támadott, és végül ebben a sorrendben értek célba.

Az első körben Cory Wallace vezette az üldözőbolyt

Saw ezzel megtartotta összetettbeli első helyét, a 3. etap után a második helyen Ramos, míg a harmadikon Bekkenk áll.

Greg Saw továbbra is vezet összetettben

Blazsó Márton (Kross Hungary VKE Nelson) ma több mint 20 perc hátránnyal a 10. helyen zárt, remélhetőleg tartalékolt a későbbi szakaszokra és nem esés vagy technikai gond hátráltatta. Összetettben így a 7. pozícióból várja a folytatást.

Ivan Rybarik ma tetemes hátrányt szedett össze

A szerencse elpártolt az első szakaszt megnyerő Ivan Rybarik mellől, egy bukás következtében rengeteg időt vesztett. A 2012-es Crocodile Trophy győztese nem sérült meg, viszont a kerékpár megsínylette az esést, a kerékkel akadtak problémák. A cseh versenyző ez által visszacsúszott az összetett 6. helyére.

Holnap ismét az Atherton környéki MTB pályák ösvényei koptatják majd az UCI S1 besorolású ausztrál többnapos MTB verseny indulói.