Nibali nyerte az utolsó hegyi szakaszt, Bernal megvédte a sárga trikót

A Tour de France 20. szakaszát Vincenzo Nibali nyerte szökésből, Bernal megtartotta a sárga trikót, Alaphilippe lecsúszott a dobogóról.

A rövidített 20. szakaszon mindössze 59 km és egy kiemelt kategóriás hegy várt a Tour de France mezőnyére, és mivel ez volt a Francia Körverseny utolsó hegyi szakasza, ezért ez volt az utolsó lehetősége az összetettben érdekelteknek arra, hogy változtassanak a végeredményen.

Az éles rajt után azonnal megindultak a szökési kísérletek és viszonylag hamar el tudott lépni egy kisebb boly. A mezőny élén tekerő Jumbo-Visma nem engedte messze a szökevényeket, végig kontroll alatt tartotta a távolságot. 33,5 km-rel a cél előtt elkezdődött a kiemelt kategóriás hegy, ahol szép lassan elkezdett fogyatkozni a mezőny a nagy tempónak köszönhetően és a szökevényeket is sorban kezdték utolérni. 13 km-rel a cél előtt Julian Alaphilippe adta meg magát, és ezzel elvesztette az összetett dobogóját, a végén egészen az ötödik helyig csúszott vissza.  Közben a szökevénycsoportból Vincenzo Nibali indított támadást és hagyta ott a többieket, egészen a célig hajtott egyedül és nyerte meg a szakaszt. Az összetett menők csak az utolsó pár száz méteren kezdtek akcióba, így jelentős különbségek nem alakultak ki. A Tour de France-t minden bizonnyal így Egan Bernal nyerte, csapattársa Geraint Thomas előtt, a harmadik helyet pedig Steven Kruijswijk szerezte meg.

Az utolsó nap az ünneplésé lesz a főszerep és a sprinterek csatáját láthatjuk majd Párizsban