Lovassy Krisztián a Luxemburgi Körről: “segítettem erőn túl is, Van Avermaet teljesen más szint”

Talán az év legmagasabb szintű országúti kerékpárversenye zajlott a múlt héten magyar résztvevővel: Lovassy Krisztián, a luxemburgi Team Differdange Losch versenyzője az UCI kiemelt kategóriás Tour de Luxembourg-on indult csapatával, kemény profi mezőnyben.

Greg Van Avermaet

Ahogy Krisztián is írja, az olimpiai bajnok Greg Van Avermaet (BMC) kiemelkedett a mezőnyből, két etapot nyerve az összetettben is első lett a nehéz terepen zajló ötnapos viadalon (prológ+négy szakasz). A magyar versenyzőnek ezúttal csapatáért kellett sokat dolgozni, teljesítette a teljes versenyt, az összetettben 78. helyen végezve:

A pályaszezon miatt jóval később kezdtem az országúti idényt a többieknél, így 5 versenynappal a lábamban vágtam neki az év legnehezebb többnaposának (a többiek már 12 felett jártak, már egy többnapossal). Idén telt ház van a csapatban, vagyis 17 versenyző jutott erre a 8 helyre, akit beválogattak a keretbe. Fel voltam rá készülve, hogy idén nem állok rajthoz a Luxemburgi körön, ami érthető is lett volna.

Lovassy Krisztián a kép jobb szélén

Ha már megkaptam a lehetőséget, nem csak a túlélésre játszottam, hanem a csapat fő embereit segítettem, néha talán erőn túl is. Az első szakasz volt egyedül „sík”, a maga 2300 m szintkülönbségével… Ezen a napon még nem az összetett versenyzőnkért, hanem egy másik gyors lábú srácért mentem, az ő 9. helye pedig bizonyítja, hogy jól dolgozott össze a csapat. A következő három nap kezdődött igazán a verseny a napi 3300 m szintkülönbséggel, ami hogy ha igazán nagy hegyekre megyünk fel könnyen össze jön, de ezen a héten a leghosszabb emelkedő 4 kilométeres volt…

Minden napot a csapat élén töltöttem és jó pozícióban tartottam a fontos embereket. Annyit mentem a szélben, hogy akár beállhattam volna legelőre is. Általában az utolsó 15-20 km-ig bírtam ezt, aztán szépen bejöttem ott ahol tudtam. Van Avermaet teljesen más szinten versenyzik, mint itt az egész mezőny az egészen biztos, mert – míg elmondása szerint ez csak egy HC körverseny volt edzésképpen – könnyedén nyert két szakaszt és az összetettet.

18838859_10155461189131209_7970932649898773311_n

Én úgy érzem nagyon fontos versenykilométereket sikerült gyűjtenem, amit pár hét múlva fogok tudni kamatoztatni, de most hátra dőlni nem tudok, mert szerdán már utazunk egy újabb többnaposra a Ronde de l’Oise-ra Franciaországba. Ha most 3 nap alatt kipihenem magam, ott talán már én is jó lehetek egy két szakaszon. Onnan pedig megyek haza és finomítom a formám a számomra egyik legfontosabb idei versenyre a Magyar Körre.