Underworld Kupa: kerékpárverseny a föld alatt, medencével

2015_uw1.xlsA mai napon került sor az egyik legkülönlegesebb kerékpárversenyre, ami szerintünk nagyon menő: a Mofém Underworld Kupán a kőbányai pincerendszerben tett tett néhány kanyar már megszokottnak számít, de idén bekerült a képbe egy medence is…

A Merkapt Sporttelepen kialakított kör tulajdonképpen cyclocross pályára is emlékeztet, mégis mountain bike-kal versenyeznek a résztvevők, a Mofém Underworld Kupa savát-borsát pedig az a párszáz méteres szakasz adja, amit a hűvös pincében kell megtenni, szűk, csúszós kanyarokkal megtűzdelve.

A résztvevők egyöntetű véleménye volt, hogy a földfelszínen konstans 37 fokos hőségből nagyon jól esett lebringázni a hideg pincébe, de még ennek ellenére is jóval több frissítő fogyott a szokásosnál.

2015_uw2.xls

A Merkapt SE részéről azonban másképp is gondoskodtak a felüdülésről: a telepen egy vízforgatós mobiluszoda várta a megfáradt kerekeseket, ahonnan szurkolni is lehetett a következő futamokban indulóknak!

2015_uw3.xlsA könnyen teljesíthető, nagyobb tempónál azonban egyre technikásabbá váló pályán a futamokban általában hamar kialakultak az erőviszonyok. A nők között Dr Cseh Veronika volt a leggyorsabb, a férfiaknál külön rajtoltatták a felnőtt, master1 és master2 korosztályokat, hogy ne legyen túl nagy forgalom a pályán.

Utóbbi futamokban is viszonylag hamar kialakult az erősorrend, felnőtt férfiben Gérnyi Balázs, master1-ben Blazsó Márton nyert meggyőző előnnyel, míg master2-ben időeredménye alapján előbbi kettőtől nem túlságosan elmaradva Medgyes Gábor végzett az élen. Érdekes lett volna az összevont futam, de néha még így is kevés volt a hely a pincejáratokban…

Teljes eredménylista: 2015_uw

Fotók: Káldi Tamás