Cape Epic: Ma a Bikák nyertek!

A dél-afrikai nyolc napos maraton harmadik napján az eddigi legsűrűbb eredménylistát produkálták a versenyzők. A mai nap kicsivel könnyebb volt, mint a tegnapi, “csupán” 1650 méter szintkülönbséget tartogatott a tegnapinál 4 kilométerrel hosszabb, 119 kilométer hosszú pálya.

A győztes Bikák - fotó: (cyclingnews.com) Shaun Roy/Sportzpics

A legsűrűbb eredménylista alatt egy mountain bike versenyen szokatlan méretű élboly értendő: az első helyezett Bulls csapatot alkotó Karl Platt és Stefan Sahm után 6 másodpercen belül még további 5 csapat érkezett be.
Sahm így nyilatkozott a győzelmük után:

Nagyszerű nap volt ez számunkra! Mintha telepatikus úton tudtunk volna kommunikálni, annyira jól egymásra tudtunk hangolódni, tudtuk mit akar a másik. A célnál az időzítésünk tökéletesre sikerült, a lábainkat is jónak éreztük. Most még motiváltabbak lettünk, de még sok van hátra.

A már 12 Cape Epicet teljesített Karl Platt a győzelem után így nyilatkozott:

Nem tudom leírni az érzést, hogy két év után újra szakaszt tudtunk nyerni, végre a szerencse a mi oldalunkra állt. Stefan pontosan úgy cselekedett, ahogy elgondoltam: megfelelő pillanatban támadott. Megcsináltuk!

Esther Süss: az éllovas hölgycsapat egyik fele - fotó: cyclingnews.com/Sportzpics

A hölgyek kategóriájában Sally Bigham és Esther Süss alkotta Wheels4Life csapat továbbra is az összetett első helyen.

Wesley Augustyn-nak az Alpha et Omega csapat tagjának még mókázni is volt ereje - fotó: Sportograf