Vas Blanka megszerezte első belga cyclo-cross győzelmét

Vas Blanka megnyerte az Ethias Cross sorozat brendenei futamát, mellyel megszerezte első komoly győzelmét a profik között.

December 30-án rendezték az Ethias Cross brendenei futamát, ahol a 2020-as év zárásaként Vas Blanka is rajthoz állt. A magyar versenyző sokat nem taktikázott, kb 2 perc versenyzés után megelőzte az élen haladó, többszörös világbajnok Sanne Cantot és azzal a lendülettel ott is hagyta a belgát. Innentől fogva már csak bottal üthették Blanka nyomát a többiek, mert folyamatosan növelte az előnyét. Végül 1 perc 14 másodperc előnnyel ért be Cant előtt, mellyel megszerezte élete első belga profi verseny győzelmét és nem mellesleg a világ vezető online kerékpáros hírmagazinjának is a címlapjára is került a magyar bajnoki mezt viselő Vas Blanka.

10 Rebecca Fahringer (USA) 0:03:58

A férfiak futamában Mathieu van der Poel és Toon Aerts haladtak sokáig együtt, de a 8 körös verseny 4. körében a világbajnok leszakította Toon Aertsot és onnantól fogva nem volt megállás, Van der Poel stabil előnyt épített ki és végül 1 perc előnnyel ért célba Aerts előtt. A harmadik helyet Michael Vanthourenhout szerezte meg.