Vas Blanka egy hét alatt két UCI kategóriás cyclo-cross versenyt nyert

Vas Kata Blanka kedden Csehországban, vasárnap Lengyelországban nyert UCI C2 kategóriájú cyclo-cross versenyt.

Az elmúlt időszakban nem győzünk Vas Blankáról cyclo-cross témában írni, a fiatal magyar versenyzőnő sorra éri el a jobbnál jobb eredményeket, az EB ezüst érem után még maradt egy hetet a világ legjobb holland és belga versenyzői között, ahol két Top10-es eredményt szerzett. Ezután a V4-es régió felé vette az irányt és kedden Csehországban a Toi Toi Kupa rymarovi futamán állt rajthoz, ahol a C2-es besorolási versenyen papírforma szerint (pár évvel ezelőtt nem hittük volna, hogy valaha ilyet fogunk írni magyar versenyző kapcsán – szerk) az első helyen végzett.

Vasárnap Lengyelországban Gosciesinben indult el Blanka szintén egy C2-es versenyen, ahol már a versenyt beharangozó bejegyzésben is a szervezők kiemelték Blankát mint hírességet. A magyar versenyzőnő itt sem okozott csalódást, megnyerte a versenyt és jó pár UCI ponttal gazdagodott a világkupák előtt.