Utánpótlás cyclocross siker: Pelikán János dobogón a szlovák kupafutamon

A szlovák cyclocross kupa hatodik fordulóján magyar különítmény is részt vett, akik közül a Cube Balaton Team junior (U19) versenyzője, Pelikán János zárt a legjobb eredménnyel, a dobogón végezve.

A Pozsonyligetfaluban rendezett futamon valamennyi kategóriát közösen rajtoltatják, így a felnőttek teljesítményéhez is mérhető János teljesítménye aki abszolút 19. lett. Az elit összevetésben a legjobb magyarként Fejes Gábor (Dr. Bátorfi AKTK) ötödik, Búr Zsolt (Alpinbike Team Giant) tizenegyedik lett.

junior dobogósok

Nagy öröm számunkra, hogy János újabb remek eredményt hozott nemzetközi mezőnyben. A múlt hétvégi kazincbarcikai “hullámvölgyből” János remekül jött ki 🙂 Jani a versenyre a PCCC segítségével jutott ki, köszönjük szépen! – olvashatjuk a Cube-Balaton Team oldalán.

Pelikán János: “Most tartunk hazafelé a pozsonyi CX versenyről. Az elején eléggé beragadtam, de aztán folyamatosan jöttem fel, és egyenletes köröket mentem végig. Abszolút 19. lettem (felnőttekkel együtt mentünk), ez juniorban elég volt a 3. helyre. Végig jól haladt, de olyan sár volt, mint az állat, a végen nagy szél, meg szemerkélő eső. Élveztem.”