Szalontay pályacsúcsot futott Genfben

Szalontay Sándor pontszerző pályakerékpáros versenyen indult ma a svájci Genfben, ahol fantasztikusan kezdte szereplését, pályacsúccsal…

Szalontay Sándor

A kisméretű, 166,6 méteres pályán a World Cycling Center színeiben versenyző Szalontay 8,69 másodpercet borított egy körre, így pályacsúccsal az első helyen kvalifikálva várhatta a folytatást a sprintversenyen. Az első futamon is már nyerő helyzetben volt, amikor lefordult a szingója és bukott (nincs komoly sérülése).

A keirin versenyszámban vigasztalódhatott, ahol a 2. helyet szerezte meg, így dobogóra állhatott. Ez a verseny fontos felkészülési állomás volt a közelgő pontszerző Bécsi Grand Prix előtt, ahol jó eredményekkel Sanyi várhatóan sokat léphet előre a ranglistán.