Etyeken kezdődött a 2024-es Cyclo-cross Challenge

Új helyszínen rendezték a 2024-es Cyclo-cross Challenge első fordulóját, a szőlőiről híres falu, Etyek volt kitűnő házigazdája a szezonnyitó versenynek, na meg persze a rendezők, akik remek pályával várták a versenyzőket. Az időjárás is a szebbik arcát mutatta, így minden adott volt ahhoz, hogy egy kiváló versenyen kezdődjön el a 2024-2025-ös hazai cyclo-cross szezon.

Október 12-én a Cyclo-cross Challenge első fordulójával vette kezdetét a 2024-2025-ös magyar cyclo-cross szezon. A szezonnyitónak Etyek adott otthont, bár az eredeti tervek szerint nem itt rendezték volna a versenyt, viszont nem sikerült megfelelő helyszínt találni a Balatonnál, így ahogy a Gravel OB kapcsán is, most is Etyek nyújtott segítőkezet a kerékpárversenynek. Nem meglepő módon ugyanúgy az Etyeki Látogatóközpont és annak környéke szolgált az esemény bázisául, sőt még a két rendezvény pályája is rövid szakaszon megegyezett. Ellenben az időjárással, amíg 1 hónappal ezelőtt a viharos széllel, esővel, sárral küzdöttek a bringások, ezúttal szép napos, őszi időjárás fogadott minket.

Őszintén szólva az előzetes pályarajzokat nézve és felidézve a Gravel OB helyszínét nem igazán állt össze a fejembe a pálya. Hogy lesz az utcákból és a parkolóból versenypálya? De aztán reggel a pályabejáráson egyáltalán nem kellett csalódni, a sok szint miatt egy fizikálisan nehéz de élvezhető pályát raktak össze a szervezők, amit ráadásul nagyon szépen kitakarítottak. Reggel még helyenként csúszós volt a pálya az árnyokos részeken, amik a korai rajtoknál okoztak pár esést a túlzottan gyorsan közlekedőknek. A nap végére egy-két kivételtől eltekintve a pálya teljesen felszáradt.

Az előző években megszokott módon a hobbi futammal indult a verseny, itt a cyclo-cross bringákon kívül külön kategóriában rajthoz állhattak mtb-vel is az indulók. Nem feltétlenül mondanám azt, hogy ez csak a kezdők versenye, mert voltak olyanok is itt, akik másik szakágban dobogóra szoktak állni, de a többség mindenképpen a hobbi kategóriát testesíti meg.

Ezután az U7-U9 futamok következtek a mini pályán, a kicsik között jó páran megmutatták, hogy komolyan veszik ezt a sportot és maximálisan odatették magukat. Ezt követte egy igencsak népes rajt, amiben az U11-U13 korosztályú fiúk, lányok mérették meg magukat a rövidített pályán. Ezt a futamot már igencsak izgatottan néztem, mert versenyzőm is volt az indulók között, akárcsak az ezutáni 40-45 perces U15-U17 fiúk, lányok és Elit nők futamában, ahol nem győztem rohangálni a pálya bizonyos pontjai között. Ennek kapcsán mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy kifejezetten szurkolóbarát volt ez a pálya, mindent lehetett követni a Látogatóközpont mellől.

Az ezt követő Elit-Master1 futamot mondanám, hogy belülről néztem, de túl sok közöm nem volt a versenyhez, plusz még hozzájött, hogy a pályabejáráson elhajlott a váltófülem, aztán verseny közben beesett a láncom a küllőkhöz, utána kereket cseréltem (ami egy nálam 25 kilóval könnyebb ember alá volt felfújva 🙂 ) és végigküzdöttem a komplett versenyt. Konkrétan arra sem emlékszem amikor Buzsóék először leköröztek. Az viszont feltűnt, hogy nagyon kevés Elit és Master1 induló van, ráadásul az Elitek egy része a kora alapján már Master2 lenne, lassan teljesen elfogy ezt a korosztály.

Az utolsó futamban a szakág magját adó Master2-Master3-Master4 korosztályok álltak rajthoz és vívtak hatalmas csatát a helyezésekért. Halkan megjegyezvén, hogy páran jobb időket mennek, mint a fiatalabb korosztályokban indulók, akár már lehetne elit-master rajt is ha továbbra is folytatódik ez a tendencia.

A nap végére már csak ez eredményhirdetés maradt, ami után még ott lehetett maradni Etyeken további programokra vagy be lehetett ülni a Látogatóközpontba egy pizzára.

Részletes eredményeket ide kattintva találtok.