Dina Marci: az itthoni mezőny gyorsabb, mint az osztrák

Dina Marci (PCCC-Kross) a SuperCrosshoz hasonló osztrák cyclocross-versenyen próbált szerencsét, ahol nagy mezőnyben együtt indulnak elitek, nők, amatőrök. Lássuk, hogyan sikerült előreverekednie magát…

Vasárnap reggel 7 órakor indultunk el a bécsi Bernhard Kohl kupára Buzsó, Viki, Dani, Csergabi és én felállásban.  A nevezés elég körülményes volt, mert a versenyközponttól kb. 1 kilométerre egy eldugott kis kávázóban volt, de nagy nehezen sikerült megtalálni. Ezt követően megnéztük a pályát, ami tulajdonképp a bemelegítés is volt egyben, mert már 11:30 kor elit rajt volt.

10420399_847562988598569_1823121885163629776_n

A verseny a Dunaparton egy parkban volt kijelölve. Talán ez volt a legjobb cyclocross pálya, amin valaha versenyeztem. Nagyon hajazott egy igazi belga Superprestigere, vagy BPost Bank Trofee-ra. Gátoldalba srégen fel, majd le, félig le a gáton, majd vissza fel, szóval rengeteg ilyen nehéz és technikás rész volt benne. Ettől függetlenül mindenkinek megoldható volt és élvezetes. Mint megtudtam, ezt a versenyt megrendezik egy szezonban többször, legközelebb 2 hét múlva, ugyan azon a helyszínen, természetesen egy teljesen új nyomvonallal.

1402841_847563188598549_7488073700533775898_o

A rajt már nem volt ennyire jó. Kb. 140 fős mezőny jött össze az 1 órás elit futamra. Ebben helyet kaptak Masterek, Amatőrök, Nők, Juniorok, U23-sok és természetesen az Elit Felnőtt férfiak. Kb 20 embert be is szólítottak, amivel be is telt az első három sor. Na, itt félre is tettem minden udvariasságomat és megpróbáltam minél előrébb sunnyogni. Végül az ötödik sorból rajtoltam el, és az első két körben előrejutottam az első nyolcba. Sajnos még az első körben elgurultak öten, és utánunk keletkezett egy nagy rés ami már pont elég volt arra, hogy ne érjek fel. Egyébként érdekes módon az itthoni mezőny gyorsabb, mint az osztrák.  Kint az első két körben kb. öttel lassabban gurulnak, mint itthon Fejes Gabiék.

10750294_847563198598548_3866579999842261462_o

A negyedik kör környékén már az ötödik helyen mentem, mikor felért rám valaki hátulról. Olyan tempót ment, ami nekem nem igazán esett jól, sőt nem is tudtam tartani. Kicsit meg is rogytam ebben a körben, úgyhogy fel is értek rám hátulról ketten. Mentem mögöttük két-három kört, de éreztem, hogy gyorsabb vagyok, szóval az utolsó két körben kicsit elgurultam előlük, így sikerült az abszolút 6., U23 3. helyen bejönni. Csergabi a 11. abszolútban, Masterben 3. Buzsó sajnos már rögtön az első fél körben eltörte a nyergét és kiállt, pedig Neki nagy esélyei lettek volna harcolni a győzelemért is. Daninak már majdnem sikerült körbemennie, egyszer, de neki a változatosság kedvéért a nyeregcsöve tört el.

Következő hétvégén Veszprémben indulok a Supercrosson ahova pár osztrák versenyző is bejelentkezett. Úgy tudom, hogy az abszolút 5. és 7. srác is jön, szóval már várom nagyon!