A klasszikus számmal ért véget a pálya-vb – videók

Befejeződött a február 26. és március 2. között zajló pályakerékpáros világbajnokság, a kolumbiai Cali velodrómjában 19 versenyszámban osztottak szivárványszínű trikót, az utolsó estén a klasszikus számban, a férfi sprintben is eldőlt, ki a 2014. évi világbajnok.

palya_vb_2

A Mexikóban világrekordokat halmozó Francois Pervis mondhatni simán, két futamban nyert vasárnap este a német Stefan Botticher előtt, elölről és hátulról is. Ráadásul a francia sprinter a második menet végén 10.07-es utolsó kört jegyzett, ami egy ilyen döntőben igencsak figyelemre méltó. Pervis – a német sprinter hölgyhöz, Kristina Vogelhez hasonlóan – három aranyat nyert Caliban, ezzel ők a vb legeredményesebb versenyzői, a legeredményesebb nemzet is Németország, illetve Franciaország lett.

A férfi sprintdöntő videón:

Az utolsó napon két komoly kerékpársporttal rendelkező nemzetnek is összejött a világbajnoki cím: az amerikai Sarah Hammer a női omniumban bizonyult a legkiegyensúlyozottabb jó teljesítményre képes versenyzőnek, három számot nyerve, a férfiak párosversenyét pedig a spanyol duó nyerte, körelőnyüknek köszönhetően, a hajrákon legjobb belga párosnak meg kellett elégedni az ötödik hellyel. Döntőre került sor női keirinben is, ahol a már említett német éremhalmozó, Kristina Vogel diadalmaskodott.