fbpx

Fejtsük meg együtt a tartós géllakk titkát!

A manapság elérhető körömdíszítési fajták közül egyértelműen a géllakk a legnépszerűbb, mivel jóval hosszabb ideig marad a körmön, mint a hagyományos körömlakk, ráadásul sokkal természetesebb, mint a műköröm.

Ahhoz viszont, hogy minél tovább ki tudjuk élvezni az előnyeit, érdemes tisztában lennünk azzal is, hogy mi is a tartós géllakk titka. Ez ugyanis cseppet sem olyan egyértelmű, mint ahogy elsőre gondoljuk.

Tehát nem csupán az anyagminőség van rá hatással. Persze ezzel nem a silány minőségű géllakkok vásárlására szeretnénk buzdítani az olvasóinkat. Arra akarunk csak rávilágítani, hogy mivel minden köröm más, így a választott termék is máshogy fog majd viselkedni rajta.

Ezért is kulcsfontosságú tényező az előkészítés, amelyhez a Nail4U kínálatában számtalan előkészítő kellék megvásárolható. A körmök megtisztításával, zsírtalanításával, a körömágybőr visszatolásával az elhalt bőrök eltávolításával, a reszeléssel, a bolyhozással és az alapos portalanítással elősegítjük azt, hogy az anyagok a lehető legjobb tapadást érjék el.

A rétegezés és a lezárás is nagy jelentőséggel bírhat

Ha a géllakk vagy a zselé vastagon kerül felvitelre, akkor könnyen veszíthet a rugalmasságából, és az UV lámpa alatt összeráncosodhat, illetve repedezetté válhat. Ezért is fontos, hogy ne kenjünk fel vastag rétegeket egyben, ésvárjuk meg, amíg alaposan megkötnek! Ehhez körülbelül két percig kell az UV lámpa alatt tartani a kezünket rétegenként.

Ami pedig a lezárást illeti, mivel a géllakk alapvetően egy zselé, így a megkötés után sem lesz majd teljesen száraz és egyenletes a felszíne. Pontosan ezért van szükség arra, hogy a köröm felszínét az utolsó réteg megkötése után egy zseléfixáló folyadékkal áttöröljük.

A géllakk megfelelő tárolásáról sem szabad megfeledkezni

A géllakkok megkötését a 365 – 410 nm közötti UV-A sugárzás indítja be, amely spektrumú UV fényt nem csupán UV/LED lámpa, hanem a természetes napfény is tartalmazza. Ezért könnyen előfordulhat, hogy ha napfény éri a munkafelületünket, akkor a géllakk megköt az üvegben. Érdemes tehát a lakkjainkat hűvösebb és árnyékos helyen tartani a minőség megőrzése érdekében.

Nemcsak az elkészítési folyamatok, hanem a géllakk viselőjének szokásai is fontosak

A géllakk tartósságát befolyásoló tényezői közül legvégül a viselőjének szokásait említenénk meg. Az olyan otthoni munkák során ugyanis, mint a takarítás vagy a kertészkedés könnyedén károsodhat, vagy rosszabb esetben akár le is törhet a köröm. Ezért is fontos, hogy ezeknél a tevékenységeknél mindig viseljünk gumikesztyűt.

Továbbá érdemes még zselés megerősítést is kérni, amely különösen hasznos lehet akkor, ha gyengék és vékonyak a körmeink, illetve körömápoló olajat használni, ami ugyanis nincsen hatással a géllakkra, a körömágyat viszont ápolja és megelőzi a kiszáradását.

(X) Támogatott tartalom

 

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo