fbpx

Ezért érdemes rákvirágot tartani otthon!

A rákvirágok, vagy ahogy hivatalosan nevezik őket, az aglaonemák igen csodálatos szobanövények, amik a legtöbb növénykedvelő otthonában megtalálhatóak. Mivel egyszerű gondoskodni róluk, így egyre több kezdő dönt úgy, hogy megpróbálkozik nevelésükkel.

Mivel több mint 20 faja létezik, így bárki találhat az adott helyiségbe passzoló növényt. Trópusi és szubtrópusi területekről származnak, így felmerülhet a kérdés, hogyan maradnak meg nálunk, de kiderül ez is. Ebben a cikkben minden, rákvirággal kapcsolatos kérdésre választ adunk.

A rákvirág hazája és eredete

A Tropical Home szobanövényei között is megtalálható a rákvirág, ami eredetileg trópusi területekről, Délkelet-Ázsiából és a csendes-óceáni régióból származik. Az ott élő emberek úgy gondolják, hogy a rákvirág a szerencse szimbóluma, jólétet hoz a tulajdonosa számára.

Először az angolok hozták a kontinensre, majd 1885-ben hivatalosan is a londoni Királyi Botanikus Kert egyik legszebb darabjává vált. Az sem véletlen, hogy szinte azonnal hatalmas népszerűségre tett szert. Nemcsak a dísznövényeket kedvelők körében vált keresetté, hiszen egyre több botanikus érdeklődött iránta.

A 20. század végére már több hibrid is megjelent, amit különböző fajok nemesítésével, valamint keresztezésével sikerült létrehozni. Ezáltal létrejöttek az egyedi színű és mintázatú levelekkel tűzdelt változatok, mint a vékony levelű Aglaonema “Lipstick green”, a fehér, zöld, illetve sárga “Arctic lime”, és persze ekkor vált népszerűvé a rózsaszínes “Red valentine” is. A legnagyobb előnye, hogy a gondozása a kezdők számára sem okoz fejtörést.

Mire van szüksége a rákvirágnak?

A növény sötétebb zöld fajtái nagyon jól érzik magukban félárnyékban, a mintás hibridek azonban jobban szeretik a szórt napfényt, éppen ezért kerülhetnek északi ablakba is. Minden esetben ügyeljünk arra, hogy közvetlen és erős napfény ne érje őket, hiszen az intenzív napsugárzás megégetheti a leveleket, főleg a nyári időszakban.

Cserébe a közeget tekintve nem igényes, csupán jó vízelvezetésre és enyhén savas virágföldre van szüksége. Ha tehetjük, akkor a talajt lazítsuk perlittel és aprószemű fakéreggel, így segítünk a gyökerek számára az oxigén felvételében. Egy alul kilyukasztott cserép remek választás számára, hiszen így a felesleges víz távozni tud, nem károsítja a gyökereket.

Mennyi vizet és hőmérsékletet igényel?

A rákvirág a nedves, de nem túl vizes talajban érzi magát a legjobban. Mindenképpen rendszeresen, de óvatosan locsoljuk őket. Nézzük meg, hogy a közeg felső része már kiszáradt-e, csak akkor öntözzük meg újra. Tavasszal, nyáron és ősszel maradhat ez a megoldás, télen viszont lassabban szárad, így valószínűleg ritkábban kell neki vizet adni.

Mivel a meleg és párás környezetet szereti, így a többi szobanövény mellett nagyon jól fogja magát érezni. Amit viszont nem szeret, az a hideg és a huzat, így ha ablakot nyitunk, ezt lehetőleg tartsuk szem előtt.

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo