A munkavédelem említésekor sokaknak eszébe jut a felsőtest, a láb, a kéz- és lábfej védelme, azonban az alkar védelme kevésbé, pedig az is igen lényeges terület, amely számos munkakörben jelentős szereppel bír, gondoljunk csak a hő vagy vágás jelentette kockázatokra.
A munkavédelem célja a munkahelyeken a kockázatokból eredő veszélyek mérséklése, az egészségkárosodás, a balesetek elkerülése. Ehhez egyéni védőfelszerelések állnak a munkavállalók rendelkezésére, amelyet a munkáltatók kötelessége biztosítani. A védelem szintjének meghatározása minden esetben egyéni kockázatelemzést igényel az adott munkakörülményekre vonatkozóan.
Védje karját a sérülések ellen
A felső végtagokat érintő sérülések leggyakoribb típusai az ujjak, csuklók és kezek sebei és felületi sérülései, az ujjak és csuklók csonttörései, a vállak vagy csuklók ficamai, rándulásai és húzódásai, az ujjak traumás amputációi, a kezek égési és forrázási sérülései, a kezek fertőzései. A balesetek legfőbb oka az egyéni védőeszközök, valamint a képzés hiánya.
Bár a kesztyű a leggyakoribb egyéni védőfelszerelés, nem ez az egyetlen eszköz, amellyel a munkavállalók megvédhetik karjukat és kezüket a munkahelyi veszélyektől. A különféle kesztyűk, alkarvédők, valamint a védőruházat mind alkalmasak a munkahelyi kéz- és karsérülések kockázatának minimalizálására.
Az alkarvédők számos sérülés ellen extra védelmet nyújtanak a karnak és a csuklónak, legyen az vágás, horzsolás, égési sérülés, lángvédelem, így nem kell aggódnia a sérülések miatt. Az Épkézláb Munkaruha alkarvédőit érdemes szemügyre venni, minőségi anyagból készültek, így garantált a megfelelő védelem.
A legtöbb karvédőt könnyű felvenni, és lehetővé teszi, hogy a karok lélegezzenek, szabadon mozogjanak, így garantálva a biztonságot és a kényelmet a munkavégzés teljes időtartama alatt. Csak abban az esetben szükséges felvennie, ha olyan jellegű munkátvégez, amely veszélyes lehet a karjára.
A karvédelem követelményei
A munkavállalók csak olyan egyéni védőfelszerelést viselhetnek, amely megfelelően illeszkedik; a túl laza ruhadarabok beakadhatnak a gépekbe, ami munkahelyi balesetekhez vezethet. A munkavállalók nem viselhetnek sérültnek, kopottnak vagy szakadtnak tűnő egyéni védőfelszerelést, és az első használat előtt ellenőrizniük kell az egyéni védőfelszerelést, még akkor is, ha az teljesen új.
A munkavállalóknak ügyelniük kell arra, hogy vegyszerekkel, szerszámokkal és gépekkel végzett munka során minden szabadon lévő bőrfelületet védjenek. Ez azt jelenti, hogy a kesztyűknek elég hosszúnak kell lenniük ahhoz, hogy a bőrt befedjék, és nem szabad, hogy rés legyen a kesztyű és a többi ruhadarab között. Abban az esetben, ha a kesztyűk rövidek, további védőfelszerelések, így például alkarvédők lehetnek szükségesek.
Akár kevlár anyagból készült hő elleni, akár hegesztéshez készült bőr, akár vágásbiztos alkarvédőt választ, mérje fel pontosan a kockázatokat a legjobb védőfelszerelés kiválasztása érdekében.
(X) Támogatott tartalom