Ha pár évvel ezelőtt végigmentünk volna az utcán, és megkérdeztünk volna járókelőket arról, hogy ki milyen anyagból építtetné szíve szerint az otthonát, egészen biztosan sokféle választ kaptunk volna, de sajnos a lehető legkevesebben válaszolták volna elsőre azt, hogy vályogból.
Hogy miért?
Mert egy ideig a vályogház szó egyet jelentett az egyszerű házakkal, a kevésbé tehetős réteggel és a kevésbé esztétikus kinézettel.
Azonban szerencsére ez egész nagyot változott, így nem véletlen az sem, hogy te is most ezt a cikket olvasod. Ugyanis egyre több ember talál vissza a természetbe, és elfeledve a rengeteg káros anyagot tartalmazó, szintetikus építőanyagokat, inkább a minél ember- és környezetbarátabb megoldások felé fordul.
Így kelt új életre a vályog, és ezért tudott most róla rengeteget mesélni nekünk a BIOKAY vályogvakolatok csapata!
Új külcsín, de a belbecs maradt!
Sokszor az egyik legnagyobb tévhit a vályogfalak kinézetét érintette. Az újhullámos vályogról azonban fontos tudni, hogy a gyártók standardizálták az anyagot, ami pusztán annyit jelent, hogy háromféle méretben gyártanak vályogtéglákat, így bár az anyag maradt, a felhasználásának a módja jóval modernebb lett.
Ez pusztán annyit jelent, hogy könnyebben lehet vele dolgozni, egységes külsőt kölcsönöz az otthonodnak, és a színes vályogvakolatok, díszítőminták segítségével többféle stílust is meg lehet ezekkel a természetes építőanyagokkal jeleníteni.
Akár a modern, akár a rusztikus vidéki stílusvilág áll közelebb a szívedhez, mindenképpen be tudod vonni a vályogot az építkezésbe vagy felújításba!
Minden épülethez passzol!
Igen, jól olvastad! Nemcsak új házak esetén lehet a vályoghoz nyúlni, hanem a régi házak felújításakor is. Sőt akár passzív házak vagy faházak esetében is lehetőség nyílik arra, hogy kiélvezd a vályog biztosította előnyöket.
Míg korábban tartotta magát a városi legenda, hogy bizonyos falak nem készülhetnek vályogból, mára már ez szépen tisztázásra került. Éppen ezért aki picit is utánajár a vályog témának, tudja, hogy külső és belső teherhordó, kitöltő vagy épp válaszfalként is kitűnően funkcionálnak a vályogfalak, akár földszintes, akár többemeletes házak esetében. A titok nyitja pedig nem más, mint a szakértelem. Keresd a BIOKAY vályogvakolatok vályogtégláit, a szekemberek pedig segítenek neked a falvastagság és a megerősítés lehetséges kombinációinak kiválasztásában!
Legyen élő a falad!
Aligha van annál megnyugtatóbb, mint amikor tudod, hogy hazatérve emberbarát lakóklíma fogad, ahol a családod egészséges maradhat, pihentető alvásban részesülhet, és a káros anyagoktól mentesülve tudja élvezni nyáron az otthon hűvösét, télen pedig az otthon melegét!
Lélegezz együtt az otthonoddal, gondoskodj a családodról és a bolygóról egyszerre, válassz vályogtéglát, vályoghabarcsot és vályogvakolatot!
(X) Támogatott tartalom