fbpx

A külső falszigetelés megválasztásának legfontosabb szempontjai

A szigetelés fontosságát leginkább a téli hidegben kezdjük érezni. Hiszen ilyenkor tapasztalhatjuk, hogy a nem megfelelő szigetelés következményeképpen, akár a meleg 25%-a is képes távozni a falakon keresztül. Ez hosszú távon egy olyan hőveszteséget jelent, ami anyagi szempontból is egyszerűen mérhető.

Aki rászánja magát a szigetelés kivitelezésére, az nyáron is élvezni fogja ennek előnyeit. Mert a forró napokon a meleg levegőt kint tartja, a hűvös viszont bent maradhat a lakásban. Ezáltal csökken a nyári energiafelhasználásunk is, hiszen jóval ritkábban szükséges üzemeltetni a klímaberendezéseket.

Válasszon környezetbarát hőszigetelő anyagokat!

Ma már többféle természetes alapanyagból készült hőszigetelő rendszer is bárki számára elérhető. Ezekre számos példát találhatunk a Naturica Group kínálatában. Érdemes mindig a helyi sajátosságok figyelembevételével megválasztani az anyagokat. Ilyenek lehetnek a farost hőszigetelő anyagok vagy a kender, de akár gyapjúból készült terméket is választhatunk.

Ezeknek számos előnye van a hungarocellel szemben. Sok esetben jobb hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ezen kívül pedig a páraáteresztő képességük is nagyon jó, ami pedig a lakásban kialakuló penésztelepek megelőzése szempontjából fontos.

Milyen anyagokból állhat a külső falszigetelés?

A szigetelések kivitelezése során a legnépszerűbb anyag a hungarocell, más néven EPS-ként is találkozhatunk vele. A megfelelő hőszigetelő tulajdonságok mellett, legnagyobb előnye a kedvező ára. Mielőtt azonban választanánk, érdemes kicsit körültekintőbben körülnézni a piacon.

Mivel azt a területet szeretnénk körbeszigetelni, ahol időnk nagy részét töltjük, ezért fontos az, hogy milyen építőanyagokat használunk fel. A beépített szigetelőanyagok ugyanis hosszú távon hatással lesznek az egészségünkre. Amennyiben ezek mesterségesen előállított és vegyszerekkel kezelt anyagok, úgy nagy eséllyel jelentenek számunkra egészségügyi kockázatot is.

Milyen vastagságú falszigetelést válasszunk?

Laikusként gondolhatjuk, hogy egy szigetelés minél vastagabb, annál jobb. Azonban bizonyított tény, hogy ez sok esetben nem állja meg a helyét. Érdemes szakember segítségével kiszámolni, hiszen egy bizonyos értéken felül a megtakarítható energia mértéke már nem nő egyenesen arányosan a vastagsággal.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bár jelentősen megnövelheti a költségeinket néhány plusz centiméter, ugyanakkor ezt nem fogjuk realizálni a energiafelhasználásunk során. Így a beruházás csak később térülhet meg, de érdemi javulást a több hőszigetelő anyaggal nem érünk el.

A szigetelőanyag vastagságánál fontosabb szempont, hogy milyen a hővezetési tényezője. A környezetbarát termékek esetében ez rendkívül alacsony, ami arra utal, hogy jóval hatékonyabbak, mint a szintetikus társaik.

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo