FotoTour: szökevénysiker a Tour de Gyömrőn – videóval frissítve

Egész napos kerékpáros fesztivált tartottak ma Gyömrőn, kiegészítve a Pátria-Decathlon teljesítménytúrával és családi futamokkal.  A fő attrakció a 80 kilométeres Aegon Kupa volt, a 11:45 órai rajtnál sok száz igazolt és amatőr kerékpáros sorakozott fel. A versenyről Tirszin János (nutrixxion.hu) képein keresztül számolunk be:

A nap gyermek és családi futamokkal indult, nagy volt a pezsgés a Polgármesteri Hivatal és az iskola környékén

A 11:45-ös rajtnál a Szerbiában versenyző Utensilnord-legénységen kívül szinte minden hazai csapat jelen volt, Bianchi, Cube-Balaton, Cervelo és a többiek...

A 11:45-ös rajtnál a Szerbiában versenyző Utensilnord-legénységen kívül szinte minden hazai csapat jelen volt, Bianchi, Cube-Balaton, Cervelo és a többiek…

A kimondottan népes mezőny lassúrajttal indult a Szabadság térről

A média kedvéért még extra díszleteket is biztosítottak a körforgalomban

Gomba után nagyobb tempóra kapcsolva hamar kialakult egy elmenés, benne Molnár Istvánnal (Bianchi), Pelikán Jánossal (Cube-Balaton), Csomor Zoltánnal (Veloki-Pécs), Lengyel Gáborral és a tavalyi győztes Specziár Viktorral (Cube-Balaton)

A mezőnyben eközben nem volt összhang az üldözésben, ráadásul sokan akadtak, akik nem voltak a helyzet magaslatán kerékpárkezelés szempontjából. A táv második felére valamelyest rendeződött a helyzet.

Eközben az elmenés lefeleződött, sikerült leszakítani a jól hajrázó Specziárt is.

Molnár, Pelikán és Csomor maradt elöl, ahogy Pelikán fogalmazott: "az utolsó 15 kilin új értelmet nyert a nyélen menés fogalma". A junior korú bringás egyébként a tegnapi Crosskovácsi-középtáv megnyerése után versenyzett a Tour de Gyömrőn.

Molnár, Pelikán és Csomor maradt elöl, ahogy Pelikán fogalmazott: “az utolsó 15 kilin új értelmet nyert a nyélen menés fogalma”. A junior korú bringás egyébként a tegnapi Crosskovácsi-középtáv megnyerése után versenyzett a Tour de Gyömrőn.

Az élboly erőfeszítésének azonban meglett az eredménye, tulajdonképpen a táv utolsó harmadában dőlt el, hogy sikeres lesz a szökés, a mezőnytől már csak kósza akciókra futotta az utolsó 20 kilométeren.

A cél előtt Molnár Pisti meglepte kicsit ellenfeleit hosszú hajrát nyitva, így megnyerte a versenyt Pelikán és Csomor előtt.

A hölgyek között Kormos Veronika (Sengers) volt a legjobb, ügyesen helyezkedve folyamatosan a főmezőny elején. A hajrán belekeveredve a sűrűjébe kapott egy kisebb lepkét, de így is sikerült begurulnia Epres Kornélia (Bikeexpress) és Al Saidi Leila (Veloki) előtt.

Eredménylisták IDE KATTINTVA érhetők el.