Új szelek fújnak a Mavic háza táján: a kerékszett-fejlesztést újragondolva immár komplett MTB kerékrendszereket – azaz köpenyt is tartalmazó – is kínál a francia gyártó. Mindehhez külön fejlesztőcsoportot hozott létre azzal a célkitűzéssel, hogy a gumiköpeny egységes rendszert alkotva, tökéletesen illeszkedjen a kerékszettre. Jelen bemutatónkban az egyre népszerűbb Enduro szakág igényei maximálisan kiszolgáló Mavic Crossmax Enduro WTS-t vesszük górcső alá, amely „integrált kerékrendszerként” kapható a hazai kereskedésekben.
Az első fecske a montis komplett kerékrendszer terén a Crossmax Enduro WTS, amelynek kifejlesztésében a legnagyobb versenyzők, Anne-Caroline Chausson, Jerome Clementz és Fabien Barel is aktívan részt vett. 100% Enduro versenyspecifikus dizájnról van szó, ebben a szakágban bőven van mit fejleszteni, mind az ott alkalmazott kerékpárokon, mind az alkatrészeken.
A Crossmax Enduro WTS alapja egy csúcskategóriás Crossmax ST hátsó, illetve SX első kerék. 26” és 650B méretekben egyaránt kapható. A kerékméret függvényében a hátsó 19 milliméter széles hátsó abroncson 2.2 (650b), illetve 2.3 (26”) Mavic Roam XL köpeny feszül, széles profilkialakítással a jobb tapadás érdekében. Elől a 21 mm-es abroncsra minden kerékméret esetében 2.4”-os Mavic Charge köpeny kerül, amely a hátsónál lágyabb gumiösszetételt alkalmaz, és mind mintázat, mind profil szempontjából egyértelműen kanyarvételre optimalizált. A köpenyek 950/990 g tömeggel rendelkeznek, UST, azaz belső nélküli rendszerűek, többszörösen megerősített szövetszerkezettel.
Az összes Crossmax kerékszettmodell technológiai szintje már-már lélegzetelállító. Az abroncs tárcsafékhez optimalizált, duplán anodizált fekete felületkezeléssel, „Fore” küllőfuratokkal, elletve aszimmetrikus profillal rendelkezik. A küllők a Crossmax Enduro esetében „Zycral” alu alapanyagból készülnek, elől 2-kereszt, hátul „ISO Pulse” (hajtás oldalon radiális) fűzéssel, a keresztezett küllők pedig nem támaszkodnak egymásra. A kerékagyak „QRM+” csapágyakon gördülnek (a csapágyak precíziós illesztése révén kivételes oldalmerevség és finom futás érhető el), FTS-X racsnimechanikával készül (a kilincs a szabadonfutó belsejének közepébe 4 körömmel kapaszkodik, gyorsabb reteszeléssel segítve a hatékony erőátvitelt), az első agy egy kupak kézi cseréjével 15-esre alakítható, illetve mindenféle tengelyrendszer-változata elérhető.
Az új Crossmax Enduro WTS kerékrendszer modell esetében alkalmazott Mavic technológiák:
ABRONCS
- Maxtal alapanyag
- SUP illesztése
- Fore furattechnológia
- tárcsafékekhez tervezve
- ISM küllőcsatlakozás
- 6,5 mm szelepfurat-átmérő
- UST Tubeless vagy drótperemes köpennyel egyaránt használható
- abroncsbelső szélessége – 21 mm (elől) / 19 mm (hátul)
- ajánlott gumiméret: 2.00 – 2.50″
[divider scroll_text=”Mavic Crossmax Enduro WTS”]
KÜLLŐK
- Zicral alapanyag
- egyenes, aero profil
- Fore (alumínium) küllőanyák (küllőbe integrált)
- elől 24, hátul 20 db küllő
- két kereszt (elől), Isopulse (hátul) fűzés
[divider scroll_text=”Mavic Crossmax Enduro WTS”]
AGYAK
- alumínium agytest és tengely
- tömített, állítható ipari csapágyak
- ITS4 (alumínium) szabadonfutó
[divider scroll_text=”Mavic Crossmax Enduro WTS”]
KÜLSŐK
- Crossmax Charge elől – Crossmax Roam XL hátul
- UST Tubeless Ready
- Single Compound (elől) / Dual Compound (hátul) gumikeverék
- 2 x 66 TPI szövetsűrűség
- 26″ méretben 2.4″ első, 2.3″ hátsó köpenyszélesség
- 650B/27.5″ méretben 2.4″ első, & 2.2″ hátsó köpenyszélesség
- „Maxtal” alu felnialapanyag
- anodizált fekete felületkezelés
- „SUP” hegesztett kivitel
- „Fore” szimplán fúrt felnifal
- „ISM” küllőcsatlakozás
- „Zycral” küllőalapanyag
- M7 alu küllőanyák – 18/20 db küllő
- elöl radiális-, hátul „ISO Pulse” fűzés
- túlméretezett alu agytestek
- alu agytengelyek „QRM” csapágyazással
- „FTS-X” acél kilincsmű
- belső nélküli kivitel
Keréktömeg 1660 gramm (26″ köpenyek nélkül), a köpenyek 990/950 grammot nyomnak a mérlegen.
Ajánlott fogyasztói ár: 264.000 Ft.
További információ a forgalmazó honlapján.
Mavic történelem dióhéjban:
Az 1889-ben alapított francia Mavic mára a kerékpársport elválaszthatatlan részévé vált. Első nagy dobásuk az alumíniumabroncs-gyártás tökéletesítése volt, az 1934-es Tour de France győztese Antonin Magne már a Mavic cég legújabb fejlesztésű, duplafalú, szegecselt dúralumínium felnijét hajtotta. Az abroncs tömege mindössze 750 g volt, szemben az akkor általánosan használt acél abroncsok 1,2 kg-os terhével! Az 50-es években a Mavic márkanév a versenysport szinonimájává vált, amelyet a mai napig meg is őrzött. Ezt jól mutatja, hogy évtizedek óta a sárga logós francia cég adja a Tour de France és számos más jelentős nemzetközi verseny független szervizautóját vagy -motorját.