Szenzációs kolumbiai sikerrel folytatódott a pálya-vb – videók

Újabb két napon vagyunk túl a kolumbiai Cali velodrómjában zajló pályakerékpáros világbajnokságon, ahol a legnagyobb szenzációt két okból is a férfiak pontversenye szolgáltatta…

pálya_vb_2A pályasport egyik legkedveltebb „országúti” száma, a harmadik napon sorra kerülő 160 körös (40 km) pontversenye egyrészt hazai győzelmet hozott, amitől már önmagában tetőfokára hágott volna a hangulat, másrészt a kolumbiai siker egy régóta nem látott izgalmas futamban született.

A helyi hős, Edwin Avila Vanegas szinte minden kör előnyt szerző akcióban benne volt, amivel háromszor 20 pontot szerzett, az Új-Zélandi Thomas Scully pedig csak kétszer adott kört a mezőnynek, ami 40 pontot ért, de a hajrákon szorgalmasabban gyűjtögette a pontokat, így még az utolsó körre is nyitott maradt a küzdelem. A kolumbiai közönség őrjöngött és a semleges nézők is sokáig emlékezni fognak a versenyre.

A harmadik nap közvetítése videón:

Lezajlott a két nap során a férfiak olimpiai összetett száma, az omnium is, ami repülő körből (250 m),  pontversenyből, utolsó kiállósból, üldözéses versenyből, scratchből és 1000 méteres állórajtos versenyszámból áll. A francia Thomas Boudat a mezőny számokban nyújtott kimagasló teljesítményének (megnyerte a pontversenyt és az utolsó kiállóst, valamint második lett a scratchben) köszönhette győzelmét.

A negyedik nap közvetítése videón:

A nők eldöntötték tegnap, ki a világ legjobb sprintere 2014-ben, a német Kristina Vogel  sokadik szivárványszínű trikóját nyerte, annak ellenére, hogy a négy közé két kínai versenyző is bejutott. Női világbajnokot avattak a pontversenyben is, itt az egy körelőnyösök küzdöttek egymással, nagyobb jelentőséget kaptak a hajrák, végül  végül ausztrál aranyérem született Amy Cure révén.

a nőkre a keirin és az omnium versenyszám  befejezése vár, míg a férfiak között a klasszikus számban, a sprintben, valamint a madisonban, vagyis a páros pontversenyben hirdetnek világbajnokokat.