fbpx

Pontszerző helyeken az Utensilnord bringásai a Central European Tour első napján!

Minden eddiginél erősebb mezőny az Europe Tour ranglista legjobbjaival a Miskolc GP-n, 47 km/h-s átlag, szélezések, kemény küzdelem, aminek végén a magyar kontinentális csapat, az Utensilnord-Ora24.eu kerekesei dobogós helyezést és további UCI-pontokat gyűjtöttek!

Miskolc_GP__DSC0363

Az Europe Tour sorozatba tartozó UCI 1.2 kategóriás Miskolc GP-n a tucatnyi kontinentális csapattal és nemzeti válogatottakkal felálló mezőnyre 201 kilométer várt, Szerencs és Miskolc között Borsodban kanyarogva. A táv éegnehezebb emelkedőjét Aggtelek környékén kelett leküzdeni, de a döntő elmenés az oldalszélben már jóval korábban, Encs környékén kialakult.

Miskolc_GP__DSC0423

A mezőny több részre szakadt, elöl egy 25 fős élbolyban tekertek a legjobbak, négyen (Frederico Rocchetti, Dér Zsolt, Kusztor Péter és Alessandro Mazzi) az Utensilnord csapatából. A miskolci Erzsébet térre együtt érkező 17 kerekes közül a fehérorosz válogatottból a Quick Step-ben és a Movistarban is megfordult Branyiszlav Szamojlav felvezetése után Siarhei Papok nyerte a hajrát.

Miskolc_GP__DSC0436

Nagyon meg vagyok elégedve a srácokkal, négyen is bekerültek az elmenésbe, Kusztor Péter is remekül dolgozott csapattársainak, akiknek pontokat sikerült szerezni. Frederico Rocchetti a harmadik lett a hajrán, Dér Zsolt hetedik, ami 16, illetve 6 UCI-pontot jelent. Cador Rida és Lovassy Krisztián ma nem fejezték be a versenyt, Krisztiántól holnap számítok jó eredményre a Budapest GP-n. Nagyon színvonalas verseny volt, borzasztó erős mezőnyben, ami még értékesebbé teszi az eredményeket – értékelt röviden Stubán Ferenc, az Utensilnord sportigazgatója.

Miskolc_GP_DSC0470

Eredmény:

1 PAPOK Siarhei NATIONAL TEAM OF BELARUS (n) 04:17:45
2 SOKOL Jan TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) +
3 ROCCHETTI Frederico UTENSILNORD ORA24.EU (uci)
4 KOVAC Maros DUKLA TRENCIN TRECK (uci)
5 ROGINA Radoslav ADRIA MOBIL (uci)
6 BAJC Andi RSC AMPLATZ (c) +
7 DÉR Zsolt UTENSILNORD ORA24.EU (uci)
8 PAKHTUSOV Anatoliy ISD CONTINENTAL TEAM (uci) +
9 GRAZIAN Christian CYCLING TEAM FRIULI (c)
10 KUSZTOR Péter UTENSILNORD ORA24.EU (uci)
11 LEOPOLD Hans-Jörg WSA (uci)
12 SAMOILAU Branislau NATIONAL TEAM OF BELARUS (n)
13 MARIN Matej TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) + 00:00:06
14 FAJT Kristjan ADRIA MOBIL (uci) 00:00:09
15 NOSE Tomaz ADRIA MOBIL (uci)
16 BOLZAN Riccardo CYCLING TEAM FRIULI (c) 00:00:18
17 ZOIDL Ricardo TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) + 00:00:37
18 KARNULIN Denys ISD CONTINENTAL TEAM (uci) + 00:03:02
19 MUGERLI Matej ADRIA MOBIL (uci) 00:03:27
20 MAZZI Alessandro UTENSILNORD ORA24.EU (uci) 00:03:29
21 KVASINA Matija TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) +
22 KULYK Andriy KOLSS CYCLING TEAM (uci) 00:06:12
23 HOCEVAR Aljaz (*) ADRIA MOBIL (uci)
24 ILLENBERGER Paul (*) TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) + 00:06:17
25 GOMENIUK Volodymyr KOLSS CYCLING TEAM (uci)
26 LAMBRECHTS Sem (*) CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c) 00:20:58
27 SHEYDYK Oleksandr ISD CONTINENTAL TEAM (uci) +
28 MOLNÁR István Gábor BIANCHI TEAM (c)
29 VASILYEV Maksym ISD CONTINENTAL TEAM (uci) +
30 ANTONAU Akiaksandr (*) NATIONAL TEAM OF BELARUS (n)
31 FRAZER Mauricio START-TRIGON CYCLING TEAM (uci)
32 MALIK Robert (*) CK EPIC DOHNANY (c) +
33 POKIDOV Maxim ITERA KATUSHA (uci)
34 MOROZOV Roman NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n)
35 KOVACIK Juraj (*) CK EPIC DOHNANY (c) +
36 MOTSNIY Dmytro (*) NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n)
37 JELKO Robert RSC AMPLATZ (c) +
38 SARMIEMENTO P. Johnatan (*) START-TRIGON CYCLING TEAM (uci)
39 MASKALIUK Aliaksandr (*) NATIONAL TEAM OF BELARUS (n)
40 STANCIK Marian CK EPIC DOHNANY (c) +
41 LANT Antonin (*) TEAM FORMAN CINELLI (c)
42 FROLOV Igor ITERA KATUSHA (uci)
43 CHALUPCIK Jan (*) CK EPIC DOHNANY (c) +
44 GÖTZ Markus WSA (uci)
45 GEISLER Wolfgang WSA (uci)
46 PÖLL Stefan RSC AMPLATZ (c) +
47 LUTSISHIN Roman (*) NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n)
48 ANTONOV Mikhail ITERA KATUSHA (uci)
49 RAETS Torn (*) CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c)
50 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM (uci)
51 LOBOV Aleksandr (*) NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n)
52 KISKÓ Gábor BIANCHI TEAM (c)
53 ODEYN Seppe CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c)
54 KITAYOU Ruslan (*) NATIONAL TEAM OF BELARUS (n)
55 POPKOV Vitaliy ISD CONTINENTAL TEAM (uci) +
56 MAREK Miroslav (*) TEAM FORMAN CINELLI (c)
57 BRUS Alexander (*) WSA (uci)
58 NIKOLAEV Sergey ITERA KATUSHA (uci)
59 STRUTZENBERGER Lukas (*) RSC AMPLATZ (c) +
60 DZHUS Volodymir (*) ISD CONTINENTAL TEAM (uci) +
61 LEHNER Daniel (*) TEAM GOURMETFEIN SIMPLON (uci) +
62 ROTYAKOV Alexander (*) ITERA KATUSHA (uci)
63 GRYGORENKO Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM (uci)
64 GILLESPIE Brett CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c)
65 RAZUMOV Maxim ITERA KATUSHA (uci)
66 KOBZARENKO Valeriy KOLSS CYCLING TEAM (uci)
67 ANDRIYCHUK Evgeniy (*) NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n)
68 MAHDAR Martin DUKLA TRENCIN TRECK (uci)
69 SZALAY Péter CUBE BALATON TEAM (c)
70 CANECZKY Marek RSC AMPLATZ (c) +
71 HRUSKA Marian (*) CK EPIC DOHNANY (c) +
72 GAUBITZER Michael RSC AMPLATZ (c) +
73 KISS Gergely BIANCHI TEAM (c)
74 FEJES Gábor BIANCHI TEAM (c)
75 BLOMME Lorenzo (*) CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c)
76 LAJCHA Juraj (*) CK EPIC DOHNANY (c) +
77 BERNÁRD Bendegúz Bence BIANCHI TEAM (c)
78 SHEDOV Vtaliy NATIONAL TRACK TEAM OF UKRAINE (n) 00:21:12
79 KOZUSNIK Adam (*) TEAM FORMAN CINELLI (c) 00:21:34
80 MICEK Ondrej TEAM FORMAN CINELLI (c)
81 SAFONAU Siarhei NATIONAL TEAM OF BELARUS (n) 00:22:05
DNF CADOR Rida UTENSILNORD ORA24.EU (uci)  
DNF LOVASSY Krisztián UTENSILNORD ORA24.EU (uci)  
DNF BORSO Andrea (*) CYCLING TEAM FRIULI (c)  
DNF CAROLO Andrea (*) CYCLING TEAM FRIULI (c)  
DNF MARCOLIN Mattheo CYCLING TEAM FRIULI (c)  
DNF PIZZINATO Marco CYCLING TEAM FRIULI (c)  
DNS TYBOR Patrik DUKLA TRENCIN TRECK (uci)  
DNF BRONIS Roman DUKLA TRENCIN TRECK (uci)  
DNF JURCO Matej DUKLA TRENCIN TRECK (uci)  
DNF STIMULAK Klemen ADRIA MOBIL (uci)  
DNF DE DECKER Bjorn START-TRIGON CYCLING TEAM (uci)  
DNF MINO Gustavo START-TRIGON CYCLING TEAM (uci)  
DNF AUER Daniel (*) WSA (uci)  
DNF GOOSSENS Maarten (*) CLOSE2-BIANCHI-ARBITRAGE-NHT (c)  
DNF TOMAN Jiri TEAM FORMAN CINELLI (c)  
DNF ARANY Gábor CUBE BALATON TEAM (c)  
DNF TÓTH Attila CUBE BALATON TEAM (c)  
DNF JORDÁN Péter CUBE BALATON TEAM (c)  
DNF MOGYORÓSI Máté CUBE BALATON TEAM (c)  

Fotók: Juhász Gábor

Galéria: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.616936405007058.1073741828.133666210000749&type=1

.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.