fbpx

Pálya világbajnokság főszerepben egy ír sráccal – az első két nap videókkal

Martin Irvine hőstetteivel vette kezdetét a február 20. és 24. között, a fehéroroszországi Minszkben zajló pályakerékpáros világbajnokság. A 27 éves ír srác sporttörténelmi ír aranyérmet szerzett a scratch versenyszámban és a 4000 méteres üldözéses versenyben is döntőt vívott az ausztrál Michael Hepburn-nel.

Az első két napon az időfutam jellegű futamoké volt a főszerep, férfi 1000 métere és női 500 méteres állórajtos egyenkénti időfutamokat, 4000 méteres férfi-, 3000 méteres női egyéni- és csapat üldözéses versenyeket, valamint sprint csapatversenyeket rendeztek. A csütörtöki napot pedig egy tanmesébe illő 15 kilométeres scratch mezőnyverseny koronázta meg.

A tanmese címe a „lósz kétélű fegyver” kerékpáros mondás is lehetne, hiszen a rajt után a kazah Artyom Zakharov drámájának lehettünk tanúi, de a valódi izgalmak még hátra voltak, Martin Irvine főszereplésével. Az ír kerékpársport nagy napjait éljük ezzel, hiszen első pályakerékpáros aranyérmük, és Irvine 4000 méteren szerzett ezüstje mellett a minap jelentette be az RCS, hogy a 2014-es Giro d’Italia Belfastból, Írországból rajtol majd, valószínűleg csapatidőfutammal.

A pálya világbajnokság legfontosabb pillanatait ezúttal videókon keresztül mutatjuk be olvasóinknak (a videókat az UCI bontott lejátszási listájából ágyaztuk be, így a videók tovább folytatódnak a listának – és a korábbi élő közvetítésnek – megfelelően…):

60 körös Scratch mezőnyverseny:

Végeredmény:
1.     Martyn Irvine (Írország)
2.     Andreas Mueller (Ausztria)
3.     Luke Davison (Ausztrália)
4.     Tim Veldt (Hollandia)
5.     Owain Doull (Nagy Britannia)
6.     Morgan Kneisky (Franciaország)
7.     Theo Reinhardt (Németország)
8.     Moreno De Pauw (Belgium)
9.     Kwok Ho Ting (Hong Kong, Kína)
10.     Albert Torres Barcelo (Spanyolország)

4000 méteres férfi üldözéses verseny döntő:

Végeredmény:
1.     Michael Hepburn (Ausztrália)     0:04:16.733
2.     Martyn Irvine (Írország)     0:04:24.528
3.     Stefan Kueng (Svájc)     0:04:22.841
4.     Alexander Morgan (Ausztrália)     0:04:26.800

3000 méteres női üldözéses verseny döntő:

Végeredmény:
1.     Sarah Hammer (USA)     0:03:32.050
2.     Amy Cure (Ausztrália)     0:03:40.685
3.     Annette Edmondson (Ausztrália)     0:03:36.830
4.     Laura Brown (Kanada)     0:03:44.533

4000 méteres férfi üldözéses csapatverseny döntő:

Végeredmény:
1.     Ausztrália     0:03:56.751
Glenn O’Shea
Alexander Edmonson
Michael Hepburn
Alexander Morgan
2.     Nagy Britannia     0:04:00.967
Steven Burke
Edward Clancy
Samuel Harrison
Andrew Tennant
3.     Dánia    0:03:59.821
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Mathias Moller
Rasmus Christian Quaade
4.     Spanyolország     0:04:05.569
Unai Elorriaga Zubiaur
Eloy Teruel Rovira
Asier Maeztu Billelabeitia
Sebastian Mora Vedri

3000 méteres női üldözéses csapatverseny döntő:

Végeredmény:
1.     Nagy Britannia     0:03:18.140
Laura Trott
Dani King
Elinor Barker
2.     Ausztrália     0:03:19.913
Annette Edmondson
Amy Cure
Melissa Hoskins
3.     Kanada     0:03:20.704
Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Laura Brown
4.     Lengyelország     0:03:29.024
Katarzyna Pawlowska
Malgorzata Wojtyra
Edyta Jasinska

Férfi csapatsprint döntő:

Végeredmény:
1.     Németország     0:00:43.495
Rene Enders
Stefan Botticher
Maximilian Levy
2.     Új-Zéland     0:00:43.544
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
3.     Franciaország     0:00:43.798
Julien Palma
Francois Pervis
Michael D’Almeida
4.     Ausztrália     0:00:44.005
Scott Sunderland
Mitchell Bullen
Matthew Glaetzer

Női csapatsprint döntő:

Végeredmény:
1.     Németország     0:00:33.053
Miriam Welte
Kristina Vogel
2.     Kína     0:00:33.083
Gong Jinjie
Guo Shuang
3.     Nagy Britannia     0:00:33.893
Victoria Williamson
Rebecca Angharad James
4.     Ausztrália     0:00:33.898
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton

Francois Pervis 1000 méteres állórajtos időfutama:

Végeredmény:
1.     Francois Pervis (Franciaország)     0:01:00.221
2.     Simon Van Velthooven (Új-Zéland)     0:01:00.869
3.     Joachim Eilers (Németország)     0:01:01.450
4.     Kian Emadi­Coffin (Nagy Britannia)     0:01:01.756
5.     Eric Engler (Németország)     0:01:01.762
6.     Teun Mulder (Hollandia)     0:01:01.998

Lee Wai Sze 500 méteres állórajtos időfutama:

Végeredmény:
1.     Lee Wai Sze (Hong Kong, Kína)     0:00:33.973
2.     Miriam Welte (Németország)     0:00:33.996
3.     Rebecca Angharad James (Nagy Britannia)     0:00:34.133
4.     Lisandra Guerra Rodriguez (Kuba)     0:00:34.220
5.     Anastasiia Voinova (Oroszország)     0:00:34.359
6.     Kaarle McCulloch (Ausztrália)     0:00:34.362

.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.